Carrick zostanie pierwszym trenerem Man Utd

Pomocnik Manchesteru United, Michael Carrick poinformował klub, że przyjmie po zakończeniu bieżącego sezonu rolę pierwszego trenera w sztabie szkoleniowym Jose Mourinho.

36-latek nie zagrał od września kiedy wykryto u niego problemy z sercem, miał w związku z tym też kilka miesięcy przerwy od treningów. Piłkarz zdecydował się zakończyć karierę po bieżącym sezonie i przyjąć ofertę trenerską klubu z Old Trafford, o czym poinformował Mourinho:

W klubie będą bardzo szczęśliwi z tego powodu. Również on powinien być z tego powodu bardzo zadowolony. Oczekuję jego dołączenia do nas. Miał kilka miesięcy przerwy od treningów, to dopiero jego drugi tydzień treningów z drużyną. To dla nas bardzo ważny piłkarz. Myślę, że to dobra decyzja dla klubu i dla niego by zakończyć karierę bez kontuzji czy innych problemów.

Carrick dołączył do Manchesteru United z Tottenhamu w 2006 roku i od tego czasu wygrał 5 razy Premier League, a także triumfował w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata.

Źródło:

BBC

Dyskusja