Sytuacja kadrowa przed meczem z Burnley

Jose Mourinho poinformował dziś media o sytuacji kadrowej Manchesteru United przed sobonim spotkaniem Premier League z Burnley, przekazując o drobnym urazie Daleya Blinda.

Nic nowego, poza drobnym problemem z Daleyem na dzisiejszym treningu. To nie jest poważny uraz. Poza tym, Eric i Zlatan wciąż leczą kontuzje. Wszyscy pozostali są zdrowi i w dobrej formie.

Do gry wraca Ashley Young, któremu zakończyła się 3-meczowa kara, którą otrzymał po spotkaniu z Southampton 30 grudnia. Luke Shaw rozpoczynał 5 ostatnich spotkań na lewej obronie, ale trzeba będzie poczekać czy Jose Mourinho ponownie postawi na niego, czy na Ashleya Younga.

Także Antonio Valencia w wielkim stylu wrócił po kontuzji na mecz ze Stoke City, gdzie zdobył piękną bramkę. Jose Mourinho bardzo się cieszy, że ma go z powrotem do swojej dyspozycji:

To nasz kapitan, on jest kimś, kogo określam jako cichy lider, ponieważ nie robi dużo hałasu i nie mówi zbyt wiele. Na boisku jednak pokazuje doświadczenie, stabilizację, chęć zwycięstwa, a jego gol lewą nogą był cudny. Jego występy to jednak nie cud, to bardzo dobry gracz.

Menadżer Czerwonych Diabłów został też zapytany, czy Henrikh Mkhitaryan zostanie wybrany do kadry meczowej, na co odpowiedział:

Nie, nie zostanie wybrany, ale jest w bardzo dobrej formie, trenuje dobrze i jest w dobrej kondycji, jak reszta.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja