De Gea: Bycie częścią tego klubu jest czymś wyjątkowym

David De Gea udzielił wywiadu dla Sky Sports, w którym nie chciał wprawdzie rozmawiać o swoim kontrakcie, jednak podkreślił jak bardzo szczęśliwy jest w United i że najważniejsza teraz jest koncentracja na najbliższych meczach oraz walce do końca sezonu.

Zapytany o sytuację z jego kontraktem, De Gea odpowiedział:

Nie sądzę, by był to czas na rozmowy o przyszłości, to nie czas na rozmowy o kontrakcie. Mamy teraz wiele meczów i musimy skupić się na końcówce sezonu, najważniejsze o czym powinniśmy teraz myśleć to spotkanie z Burnley w ten weekend. Po prostu trzeba spuścić głowę, skoncentrować się, ciężko pracować, rywalizować na treningu, trzymać formę i zdobywać punkty.

Mimo, że David nie chce rozmawiać o swoim kontrakcie, podkreślił jak bardzo szczęśliwy jest w Manchesterze United:

Po prostu bycie częścią tego klubu jest czymś wyjątkowym, dlatego gdy ubierasz tę koszulkę, jeździsz na mecze wyjazdowe, to coś z czego zawsze jesteś dumny i co jest bardzo wyjątkowe.

– Bycie częścią tak wspaniałego klubu jak Manchester United wypełnia Cię emocjami i pozwala Ci stopniowo uzmysłowić sobie jak wiele ten klub znaczy dla fanów i ludzi, którzy tu pracują. Oni naprawdę żyją meczami, więc to staje się częścią Ciebie i możesz tylko cieszyć się czasem spędzonym tutaj.

De Gea jest w tym sezonie w fantastycznej formie, co sprawiło, że Jose Mourinho w grudniu po wygranej 3-1 z Arsenalem określił go najlepszym bramkarzem na Świecie. Zapytany o swoją dyspozycję, jako główny czynnik dobrej formy wskazał osobę trenera bramkarzy, Emilio Alvareza:

Znamy się bardzo długo, pracowaliśmy razem jeszcze gdy byłem bardzo młody. On wie co powiedzieć, jak sobie ze mną radzić, jeśli jakiekolwiek wątpliwości przychodzą mi do głowy,  jest mi bardzo pomocny. Zna mnie jako piłkarza i człowieka, jest między nami wyjątkowa więź, bardzo dobra współpraca, więc myślę, że jeśli zastanawiacie się nad przyczynami mojej dobrej dyspozycji, to on jest jedną z nich.

Mimo znakomitej formy De Gei, United jest 12 punktów za liderem Premier League, Manchesterem City. Hiszpan podkreślił, że “dopadnięcie” City będzie bardzo trudne, ale nie jest niemożliwe.

Musimy być szczerzy i trzeba sobie powiedzieć, że będzie ciężko, ale w Premier League nigdy nie wiesz co się wydarzy. To bardzo trudna liga. Oczywiście będzie ciężko. Mamy dużą stratę, 12 punktów to dużo, ale będziemy mocno walczyć w każdym meczu, by zdobyć tak wiele punktów, jak to tylko możliwe i zobaczymy na której pozycji zakończymy sezon. Musimy się nie poddawać i walczyć do końca.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja