Sky Sports: Man Utd chce płacić Sanchezowi ponad 18 mln funtów rocznie

Manchester United jest gotowy zapłacić Alexisowi Sanchezowi ponad 350 tysięcy funtów tygodniowo, co pozwoli mu zarobić ponad 18 milionów funtów rocznie – informuje Sky Sports.

United wydaje się być pewne pozyskania Chilijczyka, sam Arsene Wenger, który nie zabrał Sancheza na mecz z Bournemouth, przekazał, że transfer może zostać sfinalizowany nawet w ciągu 48 godzin.

Wygląda na to, że Czerwone Diabły pokonają City, które nie chce spełnić oczekiwań finansowych Arsenalu i samego piłkarza. Man Utd prawdopodobnie zapłaci 35 mln funtów Arsenalowi, 5 mln przedstawicielom piłkarza i samemu zawodnikowi roczną pensję w wysokości 18 milionów funtów.

Arsenal ma także preferować przenosiny swojego piłkarza do United, zamiast do City, ponieważ klub z Old Trafford chce oddać w drugą stronę Henrikha Mkhitaryana.

Po meczu z Bournemouth, Wenger powiedział o sytuacji Alexisa:

To może się wydarzyć dzisiaj lub jutro. Dlatego nie chciałem by jechał z nami, ponieważ on ma teraz w głowie co innego. Alexis mógł grać, ale to dla niego trudny okres. Zawsze był oddany, aż do teraz. Mógł odejść dzisiaj lub wczoraj, albo nie, ale wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych 48 godzin. On był gotów, ale ja decydowałem, żeby go nie zabierać. To nie tak, że on nie chciał zagrać.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja