Manchester United dofinansuje wyjazd swoich kibiców, na mecz z Sevillą

Manchester United ogłosił, że wspomoże finansowo swoich fanów, którzy udadzą się na wyjazdowy mecz 1/8 Ligi Mistrzów, z Sevillą.

Inicjatywa klubu z Old Trafford, jest konsekwencją decyzji zarządu hiszpańskiego zespołu, który ogłosił zaporową cenę biletów dla kibiców gości, czyli w tym wypadku fanów United. Sevilla wycenia to spotkanie na 89 funtów od osoby.

Manchester United kontaktował się z przedstawicielem La Liga, apelując o obniżenie tej wygórowanej kwoty. Sevilla jednak nie zgodziła się na zniżkę. Sam Kelleher, główny zarządzający dystrybucją biletów w United, tak opisał całą sytuację:

“Sevilla, narzucając tak wysoką cenę biletów, traktuje naszych fanów niesprawiedliwie. 89 funtów za samą wejściówkę, jest zaporowe, a do tego dochodzą koszty dalekiego wyjazdu, ewentualnego noclegu, jedzenia i powrotu. Próbowaliśmy apelować o obniżenie kwoty, ale nie spotkaliśmy się z przychylną odpowiedzią. W związku z tym, podjęliśmy decyzję o ustaleniu takiej samej ceny biletów dla fanów Sevilli, którzy przyjadą na Old Trafford. Z tych 89 funtów, 35 przeznaczymy na dofinansowanie wyjazdu naszych kibiców, tak by mogli oni zapłacić za bilet 54 funty. To samo spotka każdy następny klub, który będzie szukał dodatkowego zarobku na naszych wspaniałych fanach.”

Zarząd United uznał kwotę 54 funtów za sprawiedliwą, ponieważ tyle musieli zapłacić fani Liverpoolu, którzy udali się na Ramon Sanchez Pizjuan, na mecz fazy grupowej, tej edycji Ligi Mistrzów.

–  Pozostałości z kwoty uzbieranej, z podwyżki cen biletów dla gości, przeznaczymy na Manchester United Foundation – kończy Kelleher.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja