Image default
Opinie

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Jesse Lingard zaliczył kolejny klasowy występ we wczorajszym meczu z Evertonem. Według Adama Bate’a rozwój Anglika to zasługa Jose Mourinho.

Bycie utalentowanym juniorem to jedno, a bardzo dobrym piłkarzem to drugie. Niektórzy nie są w stanie przeskoczyć na wyższy poziom. Moim zdaniem Jesse właśnie pokazuje nam, że jest w stanie być fantastycznym zawodnikiem. Jego forma jest stabilna, lepiej się adaptuje, lepiej rozumie grę i rozwija się w dobrym kierunku – mówił na temat 25-latka Jose Mourinho.

Anglik jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy Premier League pod względem czasu potrzebnego na zdobywanie asyst i goli. Lingard strzelił 7 bramek i dołożył do nich 4 asysty, co sprawia, że wpisuje się w protokole meczowym co 84 minuty. Szczególnie dobrze wychowanek Manchesteru United radził sobie w grudniu – tylko Harry Kane zdobył w ostatnim miesiącu ubiegłego roku więcej bramek.

[table id=107 /]

Przed sezonem 2017/18 Jesse nigdy nie zdobył dwucyfrowej liczby bramek, a jego średnia wynosiła bramkę bądź asystę raz na 378 minut jeszcze rok temu.

Podobne artykuły

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk

Mata o ostatnim sezonie w najnowszym wpisie na blogu

Wiktor Tkaczyk