Image default
Wypowiedzi

Mourinho po meczu z Evertonem

Portugalczyk przyznaje, że jest dumny ze swojego zespołu, wypowiada się również na temat rozwoju Jesse’go Lingarda i podaje szczątkowe informacje o planach transferowych.

O grze i wyniku swojego zespołu:

Mogę dziś z dumą powiedzieć, że byliśmy dziś kapitalnie. Walka, zaangażowanie, mądrość w naszej grze. Byliśmy dziś zespołem klasy światowej. Dostaliśmy najgorszy możliwy terminarz i mimo to, zagraliśmy jak mężczyźni. Jestem dumny z mojego zespołu, dali dziś z siebie wszystko i chwała im za to.

O rywalu:

Byliśmy dziś od nich lepsi. W pierwszej połowie jeszcze dobrze się bronili, ale w drugiej, zdominowaliśmy ich całkowicie i przejęliśmy kontrolę. Strzeliliśmy im bramkę, potem zareagowali, na jakieś 5 -8 minut mieli inicjatywę. Zmieniliśmy naszą taktykę, specjalnie pod rywala, ponieważ nie mogliśmy skorzystać z Romelu Lukaku.

O Jesse’im Lingardzie:

Jeśli chodzi o Jesse’go, bycie wielkim talentem to jedno, ale potwierdzić to poprzez zostanie wielkim piłkarzem to coś, czego wiele „obiecujących zawodników” nie jest w stanie zrobić i zostaje zwykłymi przeciętniakami. Lingard już zrobił ten krok, stał się bardziej konsekwentny, regularny, lepiej się adaptuje do sytuacji boiskowych, lepiej czyta i rozumie grę, wszystko idzie dla niego, w dobrym kierunku.

O transferach:

Nic nie wiem o żadnych transferach. Na ten moment mamy problem, musimy sobie radzić bez 6 zawodników, może dopiero za 2-3 tygodnie będziemy mogli złapać trochę oddechu. Czy będziemy dokonywać ulepszeń w tym miesiącu, czy dopiero w lecie? Nie jestem w stanie stwierdzić.

Podobne artykuły

Solskjaer po meczu z Evertonem

Mateusz Motyka

Zaha: Manchester United chciał mnie złamać

Adrian Bączyk

Mourinho: United dobrało złą taktykę na mecz z Barceloną

Adrian Bączyk