Rozczarowujący remis na King Power Stadium

Manchester United zremisował 2:2 z Leicester City na King Power Stadium. Dwa gole dla United zdobył Juan Mata.

W 2 minucie główkę w polu karnym wygrywa Chris Smalling, ale niestety nie trafił w bramkę.

W 5 minucie ładna wymiana podań między Lukaku i Lingardem, ten drugi oddał następnie strzał, ale Schmeichel świetnie interweniował.

Kolejny strzał z dystansu zawodnika United, tym razem próbował Pogba, ale Duński golkiper ponownie dobrze się spisał.

W 19 minucie Martial ładnie dograł do Lukaku, Belg złożył się do ładnej przewrotki, ale trafił nieczysto i posłał piłkę w trybuny.

26 minuta meczu, pierwszy celny strzał Leicester, Mahrez próbował pokonać De Geę, ale Hiszpan spokojnie łapie.

1:0 dla Leicester, Jamie Vardy wykańcza kontrę “Lisów”. Długa piłka w stronę Mahreza, ten opanował futbolówkę i wystawił ją Vardy’iemu jak na tacy, a ten po prostu dopełnił formalności.

GOOOLL!! Juan Mata na 1:1! W 40 minucie United przeprowadził ładną akcję, Lingard wystawił piłkę Macie, a ten posłał niski, plasowany strzał w róg bramki, Schmeichel bez szans!

W 44 minucie Maguire znalazł się w polu karnym United, był sam na 3 metrze, ale nie opanował piłki i Young zdołał wybić mu ją spod nóg.

W 52 minucie z około 30 metrów, po raz kolejny w tym meczu, próbował z dystansu, ale Schmeichel łapie.

Co się tutaj wydarzyło! W ciągu 15 sekund, dwie setki dla obu zespołów! Najpierw Mahrez minął Younga i wystawił piłkę Fuchs’owi, ten był sam na 5 metrze, uderzył obok De Gei, ale świetnie interweniował Lindelof, wybijając piłkę z linii bramkowej. Szybka kontra United, Lukaku do Martiala, ten w sytuacji sam na sam… nie trafił w bramkę! W 54 minucie nadal mamy 1:1.

GOOOOLLL!! Mata po raz drugi!! Kapitalna bramka z rzutu wolnego! W 60 minucie Hiszpan cudownie wykonał rzut wolny z okolic 18 metra, przenosząc piłkę nad murem.

Jak to nie wpadło?! Lukaku świetnie rozprowadził atak, zagrał do Lingarda, ten był sam na sam, minął Schmeichela, i nie trafił do pustej bramki, tylko w słupek!

W 73 minucie Amartey ogląda drugi żółty kartonik i wylatuje z boiska. Co ciekawe, na boisku, przebywał on tylko 17 minut.

W 79 minucie Pogba świetnie wyprowadził Marcusa na czystą sytuację, Anglik minął Schmeichela, który lekko go zahaczył i spowodował upadek Anglika. Gwizdek sędziego jednak milczy.

2:2… ostatnia minuta spotkania, ostatnie dośrodkowanie…Maguire wykorzystuje świetną wrzutkę Albrightona i wyrównuje stan meczu

Manchester United zagrał dziś dobre spotkanie, ale fatalna skuteczność doprowadziła do tego, że “Lisy” zdołały doprowadzić do remisu. Dwa gole Juana Maty nie dały dziś zwycięstwa.

LEICESTER CITY 2:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 27′ Vardy 90+4′ Maguire,  40′, 60′ Mata

Leicester: Schmeichel, Simpson (57′ Amartey, 73′ – czerwona kartka), Morgan, Maguire, Fuchs, Iborra (67′ Okazaki), Ndidi, Albrighton, Gray (80′ Chillwell), Mahrez, Vardy

Man Utd: De Gea, Jones, Smalling, Lindelof, Young, Matić, Pogba, Mata (82′ Mkhitaryan),  Lingard (76′ Herrera), Martial(71′ Rashford), Lukaku