Image default
Wypowiedzi

Robson radzi jak Diabły mogą zostać w grze o tytuł Premier League

Bryan Robson twierdzi, że Manchester United musi stawiać wszystko na jedną kartę w każdym meczu, jeśli marzy o powrocie do gry o tytuł mistrzowski Premier League.

Diabły nie straciły dystansu do Manchesteru City wygrywając 2:1 na West Bromwich Albion. Według byłego kapitana Manchesteru United mecz z WBA pokazał, co należy zmienić w nastawieniu zespołu. Robson uważa, że Czerwone Diabły muszą przekonująco wygrywać spotkania i nie drżeć o wynik do ostatnich sekund.

– Nie wiem co się dzieje z piłkarzami. Było to widać w meczu z Arsenalem – bardzo dobrze zaczęli, ale zamiast walczyć o kolejnego gola uspokoili się i zaczęli grać bardzo defensywnie.

Mecz z West Bromem to doskonały przykład. Rywale zdobyli gola i ostatnie 10 minut upłynęło pod znakiem nerwów. 

– Musisz nadal naciskać i atakować, jeśli chcesz zdobyć pozycję lidera. Jestem przekonany, że menadżer upomina piłkarzy i stara im się pokazać, że taka mentalność nie jest odpowiednia.

Mimo 11-punktowej straty do lidera z niebieskiej części Manchesteru Robson jest przekonany, że zespół pod wodzą Jose Mourinho stale się rozwija.

– Wydaje mi się, że rozwijamy się jako zespół i klub. Wracamy na należne nam miejsce.

– Od czasu zatrudnienia Jose rozwijamy się. W ostatnim sezonie zdobyliśmy trzy trofea. Teraz przyglądajmy się co uda się osiągnąć w tym sezonie.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka