Image default
Wypowiedzi

Mourinho po derbach Manchesteru

Jose Mourinho nie krył frustracji końcowym wynikiem dzisiejszego starcia z Manchesterem City. United przegrał 1:2, a oto co menedżer miał do powiedzenia po końcowym gwizdku sędziego.

O sytuacji z niepodyktowanym rzutem karnym:

Oczywisty rzut karny. Przykro mi, że przez to przegraliśmy, szkoda mi Michela Olivera, bo do tej sytuacji sędziował naprawdę dobrze. Takie błędy nie mogą się przydarzać sędziom na takim poziomie i w takich meczach. Rok temu Michael Clattenburg nie zauważył ewidentnego karnego na Rooney’u, też wtedy przegraliśmy 1:2.  Wiem, że sędzia to też człowiek, ma prawo się pomylić, dziś popełnił tylko jeden błąd, ale miał on kluczowy wpływ na wynik.

O sytuacjach bramkowych:

City strzeliło nam dwa ohydne gole. Kiedy przegrywasz mecz po dwóch takich bramkach to naprawdę czujesz się źle. Przebitki, rykoszety i przypadek. Tak padały gole w dzisiejszym meczu. 

O swoim zespole:

Mieliśmy dziś dobre i złe momenty. W kwestii zaangażowania nie mam im nic do zarzucenia, każdy z moich piłkarzy starał się i robił co mógł by osiągnąć korzystny wynik. Wiedzieliśmy, że City jest świetne w ataku pozycyjnym, myślę, że dobrze się przed tym broniliśmy, ale zawiodło krycie przy stałych fragmentach.  Ciężko nam było stworzyć sytuację, Lukaku był osamotniony, brakowało wsparcia dla niego.

O rywalu i walce o tytuł:

To bardzo dobry zespół. Mają świetnych piłkarzy i sprzyja im szczęście, także do decyzji sędziowskich. Wierzę, że jednak zaczną tracić punkty i walka o mistrzostwo nie rozstrzygnie się za szybko. Bo na ten moment ich przewaga jest bardzo duża.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka