Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Trio wraca na derby Manchesteru

Jose Mourinho na dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził, że Zlatan Ibrahimović, Phil Jones i Nemanja Matić będą gotowi na niedzielne derby Manchesteru.

– Zlatan jest dostępny, Jones jest dostępny. Z Fellainim muszę poczekać do jutra. Michael Carrick nie jest dostępny, Eric Bailly też, Nemanja Matić jest kontuzjowany, ale zagra – powiedział Mourinho.

Menadżer Czerwonych Diabłów nie zgodził się ponadto ze stwierdzeniem, że mistrzostwo w tym sezonie na pewno trafi do jednego z klubów z Manchesteru, lecz podkreślił, że wygranie derbów ma ogromne znaczenie dla miasta.

– Myślę, że możemy wygrać ligę, ale inne drużyny też mogą być mistrzami. Byłem odrobinę odizolowany od społeczeństwa, więc nie czuję zbyt mocno tej rywalizacji. Mówię o środku treningowym i hotelu. Po meczu z CSKA miałem dzień wolny, więc pojechałem do domu. Nie miałem więc styczności, ale nie muszę tego widzieć, by wiedzieć, że derby to dla ludzi coś specjalnego. Dla nas na koniec meczu, to trzy punkty, ale dla ludzi, którzy urodzili się w tym mieście i czują kolory w tej dobrej, pozytywnej rywalizacji, myślę, że dla nich to wyjątkowy mecz.

Mourinho został też zapytany, jaki wpływ miały kluby na miasto, gdy drużyny wyszły razem po majowym ataku terrorystycznym.

– To wspaniałe momenty, jakie futbol może dać. Czuliśmy w tamtym okresie, że kluby były gotowe, by pracować razem dla miasta. Nie ma co do tego wątpliwości. Byłoby to smutne, gdyby to nie miało miejsca.  Teraz przed nami mecz piłkarski, ważny mecz, w którym mam nadzieję, że wszystko przebiegnie dobrze, jeśli chodzi o fanów. Sądzę, że jeśli idzie to w dobrym kierunku, wówczas derby są piękną sprawą, to samo miasto, a różne kolory. Przyjciele kibicują różnym kolorom, nawet pod jednym dachem. W niektórych rodzinach nie zgadzają się co do pasji do kolorów. Jeśli więc idzie to w dobrym kierunku, wówczas to piękna sprawa. Mam nadzieję, że jutro przed meczem miasto będzie pełne koloru czerwonego i niebieskiego, tak samo jak po meczu i w jego trakcie. To mecz piłkarski i każdy chce go wygrać.

Pep Guardiola zasugerował, że przewagą United będzie wzrost i aspekty fizyczne, Jose Mourinho wyśmiał jednak tę teorię.

– Myślę, że łatwe dla Vincenta Kompany’ego będzie rywalizowanie w powietrzu z Juanem Matą.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka