Image default
Wypowiedzi

Mata: Brak Pogby to dla nas duże osłabienie

Juan Mata przyznaje, że absencja Paula Pogby to duże osłabienie dla drużyny, ale dodaje też, że na Old Trafford, są zawodnicy, którzy mogą Francuza zastąpić.

Paul Pogba nie będzie mógł zagrać w zbliżających się derbach Manchesteru, przez czerwoną kartkę, którą obejrzał na Emirates Stadium.

– Tak, brak Paula to dla nas ogromna strata, to genialny piłkarz. W ostatnim mecz zaliczył fantastyczną asystę, jest pomocnikiem kompletnym. Będzie go brakowało, ale ktoś zajmie jego miejsce i jestem przekonany, że ten ktoś da z siebie wszystko – powiedział Juan Mata.

– W naszym zespole jest na tyle utalentowanych i dobrych zawodników, że na pewno, któryś z nich da radę zastąpić Paula. Będziemy chcieli wygrać dla niego. On też jest bardzo sfrustrowany, że nie zagra w niedzielę. To są mecze, które każdy zawodnik chce grać.

– Zrobimy co się da, by pokonać City. To oczywiste, że to my chcielibyśmy być na pierwszym miejscu w tabeli, ale to nie będzie takie proste. Trzeba do tego mozolnie dojść, poprzez ciężką pracę. Część tej pracy, wykonaliśmy w ostatni weekend, teraz kolejnym krokiem w przód, będzie pokonanie City. Zaczyna się teraz okres świąteczny w Premier League, każdy kto interesuje się tą ligą, wie, jak ważny to okres, dla końcowego układu tabeli. Nie będzie łatwo wygrać każdy kolejny mecz w tym miesiącu, ale wierzę, że możemy to zrobić.

– City w końcu zacznie gubić punkty, to oczywiste. Pamiętam taki sezon, chyba sprzed 4-5 lat, kiedy to United, cały sezon był liderem, a później przegrał przez bilans bramkowy. Może ta historia się powtórzy, ale na naszą korzyść? – kończy Mata.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka