Sky Sports: Lukaku nie zostanie ukarany przez FA

Jak podaje Sky Sports, FA nie podejmie żadnych działań dyscyplinarnych wobec Romelu Lukaku i nie zostanie on ukarany za kopnięcie obrońcy Brighton w ostatnim meczu ligowym.

Tuż przed golem Ashley’a Younga, Rashford posłał w pole karne dośrodkowanie z rzutu rożnego. O piłkę walczyli Lukaku i pilnujący go Gaetan Bong, któremu udało się udaremnić dojście do piłki Belgowi. Sfrustrowało go to i napastnik United dwukrotnie zamachnął się nogą, w taki sposób, by kopnąć obrońcę Brighton.

Jeśli sędzia tego spotkania, Neil Swarbrick, nie odniósłby się do tego zdarzenia w protokole meczowym, to Komisja Dyscyplinarna FA mogłaby się tym zainteresować i ukarać Belga 3 meczowym zawieszeniem. Wtedy ominęły by go spotkania z Watfordem, Arsenalem i Manchesterem City.

W wyżej wspomnianej Komisji zasiada trzech członków, którzy muszą jednogłośnie uznać, że doszło do przewinienia. Sky Sports zapewnia jednak, powołując się na swoje źródła, że w tym przypadku nie było jednomyślności i Romelu Lukaku uniknie kary.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja