Mourinho: Mentalność Lukaku jest niesamowita

Jose Mourinho zapewnia, że nie obchodzi go czy Romelu Lukaku będzie pudłował, dopóki będzie prezentował taki poziom zaangażowania jak dotychczas.

Belg w ostatnich 10 spotkaniach United, tylko raz wpisał się na listę strzelców. Pomimo jego nieskuteczności, Czerwone Diabły wciąż punktują. W ostatnim meczu z Brighton, Lukaku miał 3 dogodne sytuacje na zdobycie bramki, ale wyręczyć go musiał Ashley Young. Mourinho jednak przekonuje, że nie martwi go skuteczność 24-latka.

– Co z tego, że nie strzela. W ostatniej minucie biega i walczy, jakby to była pierwsza. Wszyscy liczą mu minuty bez gola, a nikt nie widzi jego zaangażowania, ile rzutów rożnych wywalcza, ile zalicza odbiorów. Takiej mentalności i zaangażowania od niego oczekuję – powiedział trener United.

– Niektórzy piłkarze mają mniej talentu, a zachodzą daleko dzięki ciężkiej pracy, niż Ci, którzy talent dostali w genach. Ja bardziej podziwiam tych pierwszych, u mnie walka i zaangażowanie jest zawsze na pierwszym miejscu. I w tych kwestiach, Romelu jest fantastyczny. Nie obchodzi mnie, że nie strzela. Ostatni mecz z Brighton miał niezwykle ciężki

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja