Sytucja kadrowa przed meczem z Brighton

Jose Mourinho potwierdził, że Eric Bailly i Phil Jones nie zagrają w jutrzejszym spotkaniu 13 kolejki Premier League z Brighton.

– Jones i Bailly są kontuzjowani. Ale nie martwimy się, ponieważ mamy Smallinga, Rojo i Lindelofa – powiedział Mourinho zapytany o sprawność obu defensorów.

Jose potwierdził też, że wracający po kontuzji Zlatan Ibrahimović dostanie szansę już w trzecim kolejnym meczu z rzędu.

– Preferuję go na boisku, niż poza boiskiem. Na boisku jest dla nas kolejną opcją, opcją z jakością. Jego fizyczność i inteligencja, sposób poruszania się, sposób gry. On jednak potrzebuje czasu. Daliśmy mu 15-20 minut w obu meczach, on potrzebuje więcej takich szans, więc mam nadzieję, że jutro go wystawimy.

Paul Pogba zagra od pierwszej minuty z Brighton, lecz Mourinho powiedział, że Francuz nie jest jeszcze gotowy na pełne 90 minut.

– Paul jest wciąż na etapie, kiedy nie może przeskoczyć pewnego limitu. Nie możemy dać mu więcej niż 65-70 minut, ponieważ potrzebuje kilku spotkań na dojście do pełnej sprawności. Musimy chronić tak ważnego dla nas piłkarza.

W jutrzejszym meczu możemy zobaczyć graczy, którzy nie wystąpili przeciwko Basel, czyli Davida De Geę, Antonio Valencię, Ashleya Younga, Juana Matę i Henrikha Mkhitaryana. Marcos Rojo zaliczył w środę swoje pierwsze 90 minut po operacji kolana i na szczęście nie widać śladu kontuzji.

– On trenował z drużyną dłużej niż Paul i Zlatan. Było to jednak w czasie, gdy mieliśmy wszystkich środkowych obrońców sprawnych, więc chcieliśmy go chronić. Daliśmy mu czas na dojście do lepszej kondycji, po czym dostał szansę gry w Lidze Mistrzów, na co był gotów. 90 minut nie jest dla niego problemem, nie ma problemów z kolanem, w jego grze widać pewność, zagrał bardzo dobrze i solidnie. Bardzo dobrze mieć go z powrotem.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja