Mata: Nie wykluczam gry w United do czterdziestki

Juan Mata zapewnia, że chciałby pójść śladami Ryana Giggsa i grać w piłkę do czterdziestki. Hiszpan dodaje też, że jest szczęśliwy w Manchesterze i nie ma nic przeciwko pozostaniu tu na dłużej.

Mata został sprowadzony do United w 2014 roku, z Chelsea, za 37,1 mln funtów. Od tej pory zaliczył 120 występów i zdobył w nich 28 bramek. Jego kontrakt wygasa w lecie przyszłego roku, ale klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejny rok.

Zapytany przez ESPN FC, czy rozważa podpisanie nowego, dłuższego kontraktu z klubem z Old Trafford, Hiszpan odpowiada:

– Dlaczego nie? Mam dopiero 29 lat i mogę grać w piłkę jeszcze przez wiele lat. Chciałbym grać do 40-stki, jak Ryan Giggs. Na razie mi do tego daleko, bo musiałbym grać na najwyższym poziomie przez jeszcze 11 lat. W życiu niczego nie można być pewnym, zwłaszcza w życiu piłkarza. Jestem szczęśliwy w Manchesterze i nie mam nic przeciwko pozostaniu tutaj.

Mata nie wyklucza również podjęcia się pracy menedżera, kiedy zakończy już swoją karierę.

– Gdybyś mnie zapytał kilka lat temu, czy chcę zostać menedżerem, od razu bym odmówił. Pierwsze co przychodzi Ci do głowy, po 20 latach gry w piłkę, to odpoczynek. Jednak ja kocham futbol, to moja życiowa pasja i ciężko by mi było tak po prostu go rzucić. Po tych latach, o wiele lepiej rozumiem tę grę, wiem więcej o taktyce, o komunikacji w drużynie, jak ją motywować. Nie zadeklaruję, że zostanę trenerem, ale nie wykluczam tego – kończy Mata.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja