Rozdrażnione United gromi Newcastle na Old Trafford

Manchester United pewnie pokonał 4-1 Newcastle United w ostatnim sobotnim spotkaniu 12 kolejki Premier League, mimo że to Sroki jako pierwsze zdobyły gola. Bramki w tym meczu zdobywali Anthony Martial, Chris Smalling, Paul Pogba i Romelu Lukaku dla Man Utd, oraz Dwight Gayle dla Newcastle.

Początek spotkania był bardzo słaby w wykonaniu podopiecznych Jose Mourinho, wysoko wyszli natomiast goście i to oni niespodziewanie w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Podanie z prawego skrzydła Yedlina, poślizgnął się Lindelof i Gayle mierzonym strzałem po ziemi pokonał Davida De Geę.

0-1 Gayle 14′

Po stracie gola, rozdrażnione Czerwone Diabły z każdą minutą zyskiwały coraz większą przewagę, co przyniosło efekt w 37 minucie. Doskonałe dośrodkowanie Pogby i Martial strzelił głową na 1-1.

1-1 Martial 37′

Gdy wydawało się, że United będzie musiało walczyć o wygraną po przerwie, jeszcze w pierwszej części w 45 minucie, dobre dośrodkowanie Ashleya Younga i Chris Smalling wyprowadził nas na prowadzenie 2-1!

2-1 Smalling 45+’

Od początku drugiej połowy oglądaliśmy już zupełnie inne United, które rozpoczęło tę część gry od huraganowych ataków, czego efektem był gol Pogby na 3-1 po koronkowej akcji z Lukaku i Rashfordem.

3-1 Pogba 54′

Sportową złość pokazał też Lukaku, który przebojem wdarł się w pole karne Newcastle i mocno pod poprzeczkę uderzył na bramkę Elliota, nie dając mu żadnych szans.

4-1 Lukaku 70′

Mimo jeszcze kilku ataków ze strony United, wynik nie uległ zmianie i Czerwone Diabły udanie zakończyły ten mecz, wygrywając 4-1!

MANCHESTER UNITED – NEWCASTLE 4-1 (2-1)

Bramki: Martial 37′, Smalling 45+’, Pogba 54′, Lukaku 70′ – Gayle 14′

SKŁADY:

Man Utd: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Young, Matic, Pogba (Fellaini 70′), Mata (Herrera 83′), Rashford, Martial (Ibrahimovic 77′), Lukaku

Newcastle: Elliot, Yedlin, Leyeunde, Clark, Manquillo, Ritchie (Aarons 66′), Hayden, Shelvey, Murphy, Gayle (Diame 77′), Yoselu (Mitrovic 71′)