Mourinho: Zlatan i Lukaku mogą grać razem

Jose Mourinho zapewnia, że Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović mogą bez problemu występować razem i skutecznie współpracować.

Belg został sprowadzony w letnim okienku transferowym, za 90 mln funtów, w miejsce Zlatana Ibrahimovicia, który wtedy był wolnym zawodnikiem, ponieważ kilka tygodni wcześniej wygasł jego poprzedni kontrakt z United. Zwolnił się więc numer 9, z czego Lukaku skrzętnie skorzystał. Szwed wrócił jednak miesiąc później i z nową umową i numerem, kontynuował rehabilitację w obiektach Czerwonych Diabłów.

Ibrahimović od kwietnia leczył kontuzję więzadeł, a dziś Mourinho zapowiedział, że 36-latek może być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na jutrzejszy mecz z Newcastle. Jego powrót zrodził wiele pytań i wątpliwości. Może to właśnie Szwed powinien zacząć od początku, skoro Belg ma serię 7 meczów bez strzelonej bramki w klubie?

– Dla mnie to proste. Dobrzy zawodnicy zawsze sobie poradzą, zawsze dogadają się na boisku. Problem następuje, kiedy piłkarze nie są dostatecznie dobrzy. Dlatego uważam, że Romelu i Zlatan mogą bez przeszkód zagrać razem – powiedział Mourinho.

– Zlatan jest w pełni zdrowy, mógłby jutro zacząć od początku. Jednak nie ma szans, by wytrzymał 90 minut na pełnych obrotach. Trzeba dać mu czasu, by wrócił na swój niezwykle wysoki poziom fizyczny. Kiedy to mu się uda, to będzie fantastycznie,

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja