Rojo: Niedługo wrócę do gry w pierwszej drużynie

Marcos Rojo zapewnia, że już za kilkadziesiąt dni, będzie w pełni sił i do dyspozycji Jose Mourinho. Argentyńczyk wyznaczył nawet dokładną datę swojego powrotu.

Obrońca przekonuje, że na 100% będzie mógł zagrać w meczu Ligi Mistrzów, przeciwko CSKA Moskwa, który odbędzie się 5 grudnia, na Old Trafford. Będzie to ostatnia kolejka fazy grupowej tej edycji LM, a United jest praktycznie pewny awansu z grupy już teraz, więc scenariusz Rojo, wydaje się całkiem możliwy.

– Ostatnio grywałem w drużynie rezerw, powoli dochodzę do przywoitej dyspozycji. Za 3 tygodnie gramy ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będę mógł w nim zagrać – powiedział Argentyńczyk.

W ostatnich meczach, Jose Mourinho ustawiał drużynę w systemie z 3 stoperami, którymi byli Chris Smalling, Eric Bailly i Phil Jones. Poza nimi, jest jeszcze Victor Lindelof i właśnie wracający do zdrowia Rojo.

– Liczę, że zacznę grać jak najszybciej i jak najczęściej, ponieważ muszę odzyskać swoje miejsce w reprezentacji. Pauzowałem przez długie miesiące, nie mogłem pomóc drużynie w najważniejszych meczach. Na całe szczęście dali radę i jesteśmy pewni udziału w Mundialu. 

– Jeśli nie będę grał, to trener Sampoli nie weźmie mnie do Rosji. Jestem zdeterminowany by pokazać mu co potrafię oraz, że zasługuję na miejsce w kadrze. Jeśli będę się dobrze prezentować w United, to wyjdzie to na dobre zarówno mi, jak i klubowi – kończy Rojo.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja