Pereira: Jestem szczęśliwy w Valencii

Andreas Pereira przekonuje, że jest szczęśliwy z dotychczasowego pobytu w Valencii, do której został wypożyczony w letnim okienku transferowym. 

Brazylijczyk radzi sobie przyzwoicie, zagrał w 8 z 11 meczów “Nietoperzy” w tym sezonie ligowym, zdobył w nich 1 bramkę. Pojawił się niedawno temat skrócenia jego wypożyczenia i sprowadzenia go z powrotem na Old Trafford, już w styczniu. Taka opcja jest zawarta w umowie zawartej między klubami i Jose Mourinho może z tego zapisu skorzystać.

Jednak Pereira ma nadzieję, że zostanie w Valencii do końca sezonu. Zapewnia, że pod wodzą trenera Marcelino, już teraz się rozwinął, a jeśli zostanie, to jego rozwój będzie nadal postępował.

– Zostanie w Valencii do końca sezonu to dla mnie najlepsza opcja. Jestem tutaj szczęśliwy. Wiem, że United ma opcję sprowadzenia mnie w styczniu i schlebia mi, że biorą ją pod uwagę, ale jestem skoncentrowany na grze w Valencii i tutaj chcę zostać do czerwca – powiedział Pereira w wywiadzie udzielonym Super Deporte.

Ciężko się Brazylijczykowi dziwić, w drużynie “Nietoperzy” dostaje o wiele więcej szans, niż w trakcie swojego dotychczasowego pobytu na Old Trafford. To co nie udało się jemu, udaje się Scott’owi McTomminay’owi, który ostatnio zadebiutował w Lidze Mistrzów. Pereira jednak się tym nie przejmuje i zapewnia, że chce wrócić do Manchesteru, tylko jeszcze nie teraz.

– Jestem teraz w ważnym momencie kariery, muszę jak najwięcej grać, jeśli chcę się rozwijać. Jeśli wróciłbym do United w połowie sezonu, ciężko byłoby mi się przebić i mój rozwój zatrzymałby mi się. W czerwcu będę lepszym piłkarzem niż teraz, wtedy wrócę i będę bardziej przydatny dla Man Utd – kończy Andreas.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja