Martinez: Lukaku powinien robić swoje

lukaku-manutd

Zdaniem selekcjonera kadry Belgii, Roberto Martineza, Romelu Lukaku nie powinien nic zmieniać w swojej grze, ciężko pracować, a gole same przyjdą.

Lukaku przekonywał niedawno, że nie powinien być oceniany jako “zawodnik kompletny”, ponieważ nadal jest młody i wciąż się uczy. I o ile w słowach Belga jest dużo prawdy, to seria 7 kolejnych spotkań bez zdobytej bramki, nie jest dla niego zbyt korzystna.

Po świetnym starcie sezonu, kiedy to Romelu trafił 11 razy w pierwszych 11 spotkaniach w barwach United, na snajpera Czerwonych Diabłów spadła masa krytyki. Roberto Martinez, selekcjoner reprezentacji narodowej Lukaku, zapewnia, że 24-latek nie powinien się przejmować i robić swoje.

– Myślę, że mogę się wypowiadać na temat mentalności Romelu, pracowałem z nim 4 lata. Znam go bardzo dobrze. Wydaje mi się, że on dopiero się rozgrzewa. Miał naprawdę kapitalny start, a teraz przyszedł ciężki okres i musi sobie z nim poradzić – powiedział Martinez.

– Jestem przekonany, że da radę. Wszystko czego potrzebuje to chwili spokoju i po prostu kontynuowania tego co robi bo robi to dobrze. Nie powinien nic zmieniać, ani się przejmować. Jeśli będzie robił swoje to gole same przyjdą. Niektórzy mówią, że przejście do United mogło go zmienić. Ja osobiście nic takiego nie zauważyłem, a znam Romelu lepiej niż ludzi głoszący takie teorie. Nadal jest pewny siebie i świadomy swoich umiejętności. Zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli będzie pudłował w takim klubie ja Manchester United to ludzie będą mu to wytykać. Jednak nie powinien się tym przejmować. Jestem przekonany, że już wkrótce wróci do regularnego strzelania – kończy selekcjoner Belgii.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja