Bezbarwny Manchester United przegrywa na Stamford Bridge

bailly-chelsea-morata

Manchester United przegrał z aktualnym mistrzem Anglii, londyńską Chelsea. Strata punktów boli tym bardziej, że Manchester City wygrał swój mecz i powiększył przewagę do 8 punktów.

W 2 minucie mamy pierwszy strzał w tym meczu. Krótko rozegrany stały fragment przez Fabregasa, który zagrał na okolice 25 metra do N’golo Kante, Francuz uderzył z dystansu, ale De Gea spokojnie interweniował.

W 6 minucie piłka w siatce De Gei, wbita przez Phila Jonesa, ale sędzia zauważył ewidentny faul Moraty na stoperze United. Hiszpan popchnął Anglika, a ten upadając trafił do własnej siatki.

Rashford! Ależ blisko otwarcia wyniku! Chwilę później świetnym dośrodkowaniem popisał się Young, Rashford był sam, niepilnowany na 5 metrze, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu głową!

Bakayoko bliski gola dla gospodarzy! Zappacosta przedarł się prawą stroną, zagrał w pole karne, Smalling wyblokował Moratę, ale piłka dotarła na 10 metr do osamotnionego Bakayoko, ale Francuz fatalnie spudłował!

Lukaku! Ależ interwencja Courtois! W 16 minucie z okolic 20 metra, Romelu uderzył z lewej nogi, ale jego rodak w bramce Chelsea kapitalnie to obronił! Świetne zawody na Stamford Bridge!

Kolejna okazja w tym spotkaniu! Hazard urwał się na lewą nogę, huknął potężnie, ale De Gea fantastycznie odbił ten strzał, dobitka Fabregasa na pustą bramkę okazała się niecelna!

W 31 minucie Morata dostał piłkę w polu karnym, udało mu się zejść na prawą nogę, ale uderzył lekko i po ziemi, De Gea łapie bez problemu.

Kolejny raz atakują goście i kolejny raz kończą swój atak niegroźnym strzałem. W 36 minucie Zappacosta zszedł na lewą nogę, ale było to wręcz podanie do De Gei.

W 49 minucie Morata ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, uderzył z półobrotu, ale nie trafił w bramkę De Gei.

Setka dla Chelsea! W 54 minucie Alonso wrzucił na 10 metr do Hazarda, który urwał się obronie United, ale Belg stojąc przed samym De Geą, uderzył lekko i prosto w Hiszpana!

GOL! Morata trafia głową do bramki United. Kapitalną centrę posłał Azpilicueta, obrońcy United zgubili Moratę, który uderzył głową, De Gea bez szans.

W 68 minucie z dystansu próbował Martial, ale jego uderzenie zablokował Kante.

W 75 minucie fatalna strata Fellainiego, Bakayoko wyszedł sam na sam, ale fatalnie spudłował! Powinno być 2:0 dla Chelsea.

Chwilę później Hazard był w kapitalnej sytuacji, ale De Gea świetnie obronił jego uderzenie.

Rashford! Wreszcie okazja dla United!! Anglik uderzył z dystansu, ale minimalnie spudłował! W 80 minucie nadal 1:0.

Manchester United zagrał dziś całkowicie bezbarwnie, poza pierwszymi 15 minutami, Czerwone Diabły były tłem dla mistrzów Anglii, którzy zasłużenie wygrali ten mecz.

CHELSEA 1:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 55′ Morata

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill, Zappacosta (66′ Rudiger), Bakayoko, Kante, Fabregas (79′ Drinkwater), Alonso; Hazard, Morata

Man Utd: De Gea, Valencia,Jones (62′ Martial), Smalling, Bailly, Young (78′ Lingard) Matić, Herrera, Mkhitaryan (62′ Fellaini), Rashford, Lukaku