Mourinho: Manchester United zasługuje na więcej szacunku

mourinho-anderlecht

Jose Mourinho przekonuje, że jego zespół, zasługuj na więcej szacunku i nie powinien być krytykowany tak często, jak zdarza się to niektórym ekspertom.

Czerwone Diabły były krytykowane za styl, jaki prezentowały w meczach z Liverpoolem i Tottenhamem, Mourinho zaś uważa, że gdyby jakikolwiek inny zespół z pierwszej szóstki zachował czyste konto w swoich 7 ostatnich spotkaniach, to były wychwalany.

– Nie chcę tego komentować, bo nie jestem od tego by odpowiadać na te opinie. Czasami czuję, że może jednak powinienem, ale wtedy uspokajam się i stwierdzam, że mimo wszystko nie powinienem – powiedział trener United.

– Inne zespoły są chwalone za każde, nawet najmniejsze osiągniecie, nie przypominam sobie by mój zespół kiedyś doczekał się czegoś takiego. Weźmy taki Tottenham. Wygrali w świetnym stylu z Liverpoolem 4-1 i w jeszcze lepszym z Realem, który pokonali 3-1. Zdobyli w tych 2 meczach 7 bramek, a my pokonaliśmy ich do zera. Nikt nawet nie pomyślał, by pochwalić moich chłopaków. Denerwują mnie takie podwójne standardy.

Mourinho w najbliższą niedzielę wraca na Stamford Bridge, gdzie w przeszłości prowadził Chelsea. Portugalczyk już w przeszłości przyjeżdżał na stadion “The Blues”, jako menedżer Interu i United, ale przyznaje, że za każdym razem to dla niego dziwne przeżycie.

– Muszę przyznać, że mecze na Stamford Bridge zawsze są dla mnie wyjątkowe i granie na tym obiekcie jako gość, jest zawsze dla mnie trochę dziwne. Cel jednak ten sam co zawsze, wygrać. To ważne starcie, dwie mocne ekipy, Chelsea to aktualny mistrz. Dla mnie te mecze są wyjątkowe, ale pewnie za 4-5 lat, nikt już nie będzie pamiętał, że byłem menedżerem Chelsea – kończy Mourinho.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja