Neville: Ktokolwiek zdecydował o sprzedaży Maticia z Chelsea do United, powinien zostać zwolniony

matic

Mimo że minęły już dwa miesiące od zamknięcia letniego okna transferowego, Phil Neville nadal nie może wyjść z podziwu, jak ktoś w Chelsea mógł zdecydować się na sprzedaż Nemanji Maticia do Manchesteru United.

Londyńczycy borykają się w tym sezonie z problemami, a ich wyniki nie zawsze są takie, jak by się tego można było spodziewać. Choćby wczorajsza porażka 0-3 z AS Roma sprawia, że niektórzy eksperci poddają w wątpliwość słuszność letnich ruchów transferowych klubu ze Stamford Bridge.

– Co jest nie tak z Chelsea? Jedno słowo. Matic. To bardzo proste. Chwila, w której zdecydowano o jego sprzedaży, była błędem. Gdy masz przed sobą Maticia wraz z Kante, czujesz bezpieczeństwo. Ktokolwiek zdecydował o jego sprzedaży, powinien zostać zwolniony. To jedna z najgorszych decyzji, jakie widziałem w Premier League.

– Jeśli zapytalibyśmy piłkarzy Chelsea, kogo ściągnęli by spowrotem, powiedzieliby Matić. Chelsea zastąpiła go kimś, kto ma wykonać tę samą robotę – Bakayoko nie jest jednak takim piłkarzem, to nie jest gracz utrzymujący piłkę.

– Oni nie zastąpili Maticia. Nie pozwoliłbym mu opuścić budynku, przypiąłbym go łańcuchami do ścian ośrodka treningowego – powiedział Phil Neville dla BBC.

Źródło:

The Independent

Dyskusja