Mourinho tłumaczy dlaczego nie pozwolił Lukaku wykonać karnego

628-390-mourinho-17

Jose Mourinho bronił po meczu swojej decyzji, kiedy to wytypował do wykonania rzutu karnego Daleya Blinda, mimo iż to Romelu Lukaku podszedł do piłki jako pierwszy.

Po tym jak Marcus Rashford został sfaulowany w polu karnym przez Andreasa Samarisa, a United dostało drugi w meczu z Benficą rzut karny, do piłki podszedł Romelu Lukaku, chwilę później ustąpił miejsca Anderowi Herrerze, by ostatecznie podszedł do niej Daley Blind. Decyzję w tej kwestii podjął Mourinho.

Nie rozumiem dlaczego wszyscy mnie o to pytają – odpowiedział Jose zapytany o to, dlaczego nie pozwolił Lukaku na oddanie strzału z 11 metrów.

– Płacę za swoje decyzje, czy to dobre czy złe. W pierwszej połowie decyzja była błędna, ponieważ piłkarz, którego wybrałem, spudłował. W drugiej połowie dokonałem kolejnego wyboru.

– Wykonawcą karnych na ten mecz był Martial. Romelu chciał wykonać jedenastkę, ma osobowość by wziąć za to odpowiedzialność, tak samo jak Herrera, ale moja decyzja była podyktowana ostatnimi treningami, na których najlepszy był w tym aspekcie Daley. Piłkarze szanują moją decyzję i koniec tematu, to moja decyzja.

Źródło:

The Independent

Dyskusja