Benfica pokonana, United o krok od fazy pucharowej LM!

blind-benfica

Manchester United pokonał Benficę Lizbonę 2:0, po samobójczym trafieniu Svilara i golu z rzutu karnego Daleya Blinda. To czwarty komplet punktów Czerwonych Diabłów w tej edycji Ligi Mistrzów.

W 7 minucie Martial wywalczył rzut wolny w okolicach 20 metra przed bramką Benfiki. Francuz sam wykonał ten stały fragment, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 9 minucie z dystansu próbował Samaris, ale nie trafił w bramkę.

Anthony Martial nie wykorzystuje rzutu karnego! W 14 minucie sam Martial wywalczył rzut karny, ale chwilę później nie zdołał pokonać Svilara i 18-letni bramkarz Benfiki świetnie obronił jego uderzenie. Nadal 0:0.

Kapitalna interwencja De Gei! W 18 minucie Goncalves strzelał z dystansu, uderzenie było bliskie ideału, a jednak Hiszpan zdołał jakimś cudem się wyciągnąć i obronić!

W 31 minucie świetna okazja dla Romelu Lukaku, który dostał dośrodkowanie od Anthony’ego Martiala, na 6 metr, Belg uderzył głową, ale nie trafił w bramkę! Powinno być 1:0 dla United!

W 35 minucie Martial ponownie znalazł Lukaku, który tym razem zgrał na 16 metr do Maty, ale Hiszpan uderzył niecelnie.

GOL! 1:0 dla United w 45 minucie! Nemanja Matić zdecydował się na strzał z dystansu z okolic 20 metra, uderzył po ziemi, Svilar nie sięgnął piłki, która trafiła w słupek, a następnie w plecy golkipera i wpadła do bramki! Samobójcze trafienie Svilara!

Lukaku mógł dobić gości w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Benfiki i nadal mamy 1:0.

W 51 minucie z daleka próbował Mata, ale niestety posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Benfica nie ustaje w swoich atakach, kolejny strzał gości, tym razem w wykonaniu Raula, ale De Gea pewnie łapie.

Znów goście i znów powinni wyrównać, ale po raz kolejny, kapitalnie broni De Gea! W 60 minucie nadal mamy 1:0.

Eric Bailly bliski zaliczenia asysty, ale przy trafieniu rywala. Fatalnie podał do Smallinga, piłkę przejął Raul i gdyby nie ofiarna interwencja kapitana United, to skończyło by się golem. Chris zdołał jednak przyblokować jego strzał i piłka trafiła w słupek!

2:0! Daley Blind! Holender wykorzystał pewnie rzut karny, który wywalczył w świetnym stylu jubilat, Marcus Rashford!

Ostatnie 10 minut pod kontrolą United, sytuacje mieli Rashford i Lukaku, ale nie wykorzystali ich.

Czerwone Diabły wygrały 4 mecz w swojej grupie, znów nie straciły bramki, pomimo bardzo dobrej gry Benfiki. Podopieczni Jose Mourinho są praktycznie pewni awansu z grupy Ligi Mistrzów.

MANCHESTER UNITED 2:0 BENFICA LIZBONA

Bramki: 45′ Svilar(sam.) , 79′ Blind(k)

Man Utd:  De Gea, Darmian, Bailly, Smalling, Blind, Matić, McTominay, Mata (68′ Herrera), Lingard (46′ Mkhitaryan), Martial (75′ Rashford), Lukaku

Benfica: Svilar, Douglas, Rúben Dias, Jardel, Grimaldo (67′ Eliseu), Fejsa, Filipe Augusto, Pizzi, Salvio, Diogo Gonçalves e Raúl