Mourinho: Tylko my mieliśmy okazje strzeleckie

628-390-mourinho-manutd-7

Jose Mourinho zachwalał swoich piłkarzy, po tym jak udało im się pokonać wicemistrza Anglii, Tottenham Hotspur na Old Trafford. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Anthony Martial.

Portugalczyk krytykował swoją drużynę w zeszłym tygodniu, po tym jak w kiepskim stylu uległa ona Huddersfield Town, a teraz przekonuje, że to właśnie jego krytyka dała jego podopiecznym kopa w dzisiejszym wygranym spotkaniu.

– Byłem zdenerwowany na drużynę, po porażce z Huddersfield, bo zabrakło u nich tego, czego wymagam nawet na treningu, czyli odpowiedzialności, ambicji i zaangażowania. Dzisiaj jednak, nie mam im nic do zarzucenia. Może moja krytyka podziałała – powiedział Mourinho.

– Nawet gdybyśmy zremisowali 0-0, albo 1-1 po golu w ostatniej minucie, albo nawet gdybyśmy przegrali, to nie miałbym pretensji do swoich zawodników. Dzisiaj dali z siebie maksa, jestem z nich dumny. Myślę, że zagraliśmy dziś naprawdę dobry mecz, wygraliśmy ze świetnym zespołem, co cieszy nas podwójnie.

– Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, Spurs praktycznie nie miał sytuacji. Delle Alli był bliski, ale poza tym, to my stwarzaliśmy sobie okazje. Kluczowa była główka wygrana przez Romelu i świetne wykończenie Anthony’ego – kończy Jose.

Dyskusja