Mourinho: Nie mogę dać Shawowi szansy na grę w kilku meczach pod rząd

628-390-11-shaw

Jose Mourinho uważa, że Luke Shaw mimo swojej obecnej sytuacji, wciąż ma przyszłość w Manchesterze United, dodał on jednak, że nie będzie o to łatwo.

22-latek wchodząc z ławki we wtorkowym meczu Carabao Cup ze Swansea, zaliczył  dopiero drugi występ w tym sezonie. Jego sytuacji nie poprawia wypowiedź Anglika, w której podkreślił on, że liczy iż jeszcze kiedyś przyjdzie mu pracować z obecnym menadżerem Tottenhamu, Mauricio Pochettino.

Zapytany o przyszłość Shawa na Old Trafford, Mourinho odpowiedział:

– Dlaczego nie? Z powodu jego słów? Jeśli chcecie rozmawiać o jego słowach, będę bardzo rozczarowany jeśli jego słowa były inne, zawsze jestem rozczarowany, kiedy piłkarzowi zmienia się menadżer i nowy menadżer staje się najlepszy, a stary bardzo zły, futbol jest pełny przykładów braku charakteru.

– Luke Shaw był po prostu szczery. Menadżer, który pomógł mu wejść do pierwszego składu, który pomógł mu się rozwinąć w najlepszym momencie jego kariery, jest menadżerem, którego bardzo lubi i z którym może kiedyś będzie chciał ponownie współpracować, dlatego moim zdaniem te słowa pokazują charakter Luke’a Shawa w odniesieniu do osób, u boku których był on szczęśliwy.

– On ma tu przyszłość, ale sytuacja nie jest łatwa, ponieważ wrócił po kontuzji, po kolejnej i kolejnej kontuzji, on potrzebuje dwóch, trzech, czterech, pięciu czy sześciu meczów z rzędu, by popełnić błędy, by złapać formę i sprawność meczową, a ja nie mogę mu tego dać. Jeśli byłby środkowym pomocnikiem to tak, ponieważ mamy tylko dwóch, ale na lewej obronie mamy tak wiele opcji. Sytuacja nie jest łatwa. Jest on jednak w składzie, pracuje i może szanse nadejdą.

Dyskusja