Dwa gole Lingarda dają awans do ćwierćfinału Carabao Cup!

lingard-swansea

Manchester United, po 2 golach Jesse’go Lingarda pokonał Swansea City i pewnie awansował do następnej rundy Pucharu Ligii.

Już w 2 minucie, bliski gola był Chris Smalling, który uderzał piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił w bramkę.

W 5 minucie kolejny atak United, Martial ładnie minął 2 zawodników Swansea, po czym wystawił on piłkę na 20 metr do Lingarda, ten strzelił z dystansu, Nordfeldt miał spore problemy z obronieniem tego uderzenia.

GOL! 1:0 dla United! Jesse Lingard! Marcus Rashford fantastycznie zgrał piętą do Lingarda, ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się i pewnie wykorzystał swoją sytuację!

W 27 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Rashford, ale nie znalazł żadnego z kolegów w polu karnym.

Blisko kuriozalnej bramki dla gospodarzy. W 29 minucie Ki dośrodkował z prawej strony boiska, piłkę chciał wybić Blind, ale zagrał głową w udo McBurnie’go, napastnik Swansea został trafiony na 3 metrze i niewiele brakło, bo skończyło się to wszystko golem.

W 43 minucie Clucas ładnie przymierzył z daleka, ale minimalnie spudłował, gospodarze znów postraszyli.

0:2!! Jesse Lingard po raz drugi! W 59 minucie United podwyższa prowadzenie! Ładnym rozrzuceniem na prawą stronę popisał się Tuanzebe, Darmian kapitalnie wrzucił do Lingarda, który świetnie przymierzył głową i trafił na 0:2!

Jak to nie wpadło?! W 68 minucie po rzucie rożnym główkował Smalling, bramkarz obronił, piłka spadła na 3 metr, dopadł do niej Tuanzebe, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

W 76 minucie z rzutu wolnego strzelał Leroy Fer, ale Romero bez problemu złapał piłkę w przysłowiowy „koszyczek”.

W 80 minucie z dystansu próbował Lingard, ale tym razem nie pokonał golkipera Swansea.

W 88 minucie z woleja próbował Matić, ale został zablokowany.

Czerwone Diabły zagrały dziś przyzwoite spotkanie, a Jesse Lingard zagrał wręcz kapitalnie. Dwa gole Anglika dały dziś zwycięstwo i awans do ćwierćfinału Carabao Cup.

SWANSEA CITY 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 21′ 59′ Lingard

Swansea: Nordfeldt, Rangel, van Hoorn, Mawson, Olsson, Ki, Mesa (65′ Fer), Clucas, Routledge, Ayew, McBurnie (72′ Abraham)

Man Utd: Romero, Darmian, Smalling,Lindelof, Blind, Tuanzebe, Herrera (65′ Matić), Lingard, Martial (86′ Shaw), McTominay Rashford (65′ Lukaku)