Pierwsza porażka w tym sezonie staje się faktem, Huddersfield 2:1 United

degea-huddersfield

Manchester United przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie Premier League. Pogromcą okazała się drużyna Huddersfield Tow. Czerwone Diabły tracą już do Manchesteru City 5 punktów.

W 6 minucie Romelu Lukaku przyjął trudną piłkę na klatkę piersiową i mając obrońcę na plecach, uderza z lewej nogi z woleja, ale prosto w bramkarza. Ładna próba Belga!

W 13 minucie Huddersfield próbował zagrozić United ze stałego fragmentu gry, dośrodkowanie z rzutu wolnego doszło w polu karnym do Depoitre, ale jego główka poleciała prosto w ręce De Gei.

W 19 minucie, piłka spada w okolice pola karnego do Andera Herrery, ten uderza, ale trafia obok prawego słupka bramki gospodarzy.

22 minuta, Paul Ince był bliski wyprowadzenia Depoitre na czystą pozycję strzelecką, ale świetna ofiarna interwencja Phila Jonesa zatrzymała podanie od Ince’a.

W 23 minucie boisko z urazem opuszcza Phil Jones, Anglik nie da rady kontynuować gry. Zastąpi go Victor Lindelof, dla którego to debiut w Premier League!

GOL! Niestety dla gospodarzy! Na 1:0 dla Huddersfield trafia Aaron Mooy. Fatalna strata Juana Maty w środku pola, Tom Ince ośmieszył Lindelofa, oddał mocny strzał, De Gea zdołał go świetnie obronić, ale piłka odbiła się pod nogi Mooy’a, który dobił ją bez problemu.

2:0 dla gospodarzy. Depoitre podwyższa prowadzenie Huddersfield. Fatalne pomyłki Lindelofa i De Gei sprawiają, że Depoitre nie miał problemu ze strzeleniem gola. Wygląda to fatalnie…

W 36 minucie Herrera pada w polu karnym po zderzeniu z Kachnugą, ale gwizdek arbitra milczy.

Sędzia doliczył 3 minuty do pierwszej połowy, w tym czasie nastąpiło prawdziwe oblężenie bramki gospodarzy, 3 rzuty rożne z rzędu przyniosły jednak tylko sytuację Maticia, ale jego strzał zablokował obrońca i po rykoszecie minął on bramkę Huddersfield.

Jose Mourinho ostro reaguje na boiskowe wydarzenia, na druga połowę wybiegną Henrikh Mkhitaryan oraz Marcus Rashford. Zmienią oni kolejno Juana Matę i Anthony’ego Martiala.

Young! Blisko gola kontaktowego! W 54 minucie Anglik dostał podanie od Mkhitaryana, miał dużo czasu i miejsca, ale nie potrafił skierować piłki do siatki. Nadal 2:0 dla Huddersfield.

Dobra okazja dla United! Rashford dostał podanie od Lingarda, minął obrońcę i próbował pokonać golkipera gospodarzy, ale zamiast tego fatalnie spudłował!

GOOOOLLL!!!! RASHFORD! Gol kontaktowy! W 79 minucie mamy wreszcie bramkę dla United! Świetna piłka od Romelu Lukaku, Rashford uderza głową i mamy gola!

W ostatnich 10 minutach mamy prawdziwą nawałnicę ze strony Man Utd. Dośrodkowania latają po polu karnym gospodarzy w ogromnych ilościach. Nadal jednak nie ma drugiego gola.

W 89 minucie Huddersfield mogło zabójczo skontrować za sprawą van La Parry, ale De Gea świetnie obronił strzał zawodnika gospodarzy.

Manchester United zagrał dziś słabe spotkanie. Pomimo blisko 80% posiadania piłki, to Huddersfield wygrało dzisiejsze spotkanie. Błędy w defensywie i niemrawa ofensywa sprawiły, że Czerwone Diabły przegrały swój 1 mecz w tym sezonie.

HUDDERSFIELD TOWN 2:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 29′ Mooy 33′ Depoitre, 79′ Rashford

Huddersfield: Lössl – Löwe, Schindler, Zanka, Smith – Hogg, Williams – Ince (90+3′ Malone), Mooy, Kachunga (39′ van La Parra)- Depoitre (71′ Mounie)

Man Utd:  De Gea – Valencia, Jones (23′ Lindelof), Smalling, Young – Herrera, Matić – Mata (46′ Mkhitaryan), Lingard, Martial (46′ Rashford) – Lukaku