Skromna wygrana w Lizbonie, Benfica 0:1 United

rashford-benfica

Manchester United pokonał na wyjeździe Benficę i zdobył kolejne cenne 3 punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły umocniły się na pozycji lidera swojej grupy.

W 8 minucie sam na sam, po świetnym podaniu Maticia, wyszedł Juan Mata, ale akcję zatrzymał sędzia, Hiszpan był na minimalnym spalonym.

W 15 minucie groźną okazję stworzyła sobie Benfica, Grimaldo zagrał z lewej strony boiska do Salvio, który na szczęście spudłował.

Chwilę później Lukaku wygrał pojedynek główkowy po rzucie rożnym, trafił w poprzeczkę, ale sędzie uznał, że Belg przewinił w ataku.

W 25 minucie Douglas wszedł w pole karne, szukał centry, ale Lindelof dobrze antycypował jego zamiary i przeciął to zagranie.

Po pół godzinie gry, Pizzi próbował z dystansu, ale bardzo niecelnie.

W 32 minucie centra Blinda, Rashford doszedł do strzału, ale jego strzał głową przeleciał na poprzeczką.

Parę minut później Matić popisuje się ofensywnym wejściem, Serb uderzył z lewej nogi z ostrego kąta, ale bramkarz gospodarzy udanie interweniuje.

W 42 minucie Czerwone Diabły wyszły z kontratakiem, ale Mkhitaryan podjął złą decyzję, zamiast szukać kolegów z drużyny, sam spróbował uderzyć, ale nie trafił w bramkę.

W 50 minucie z dystansu uderzał Rashford. Mocno, ale prosto w golkipera gospodarzy.

W 58 minucie znów strzał z daleka, tym razem Matić, blisko gola! Piłkarze United przycisnęli Benficę.

GOOOOLLLLL!!!! Rashford zdobywa bramkę po fatalnym błędzie bramkarza! Anglik wrzucał z rzutu wolnego, zrobił to trochę za mocno i posłał piłkę w bramkę, golkiper złapał piłkę, ale zrobił to… poza linią bramkową! Sędzia za bramką to widział i uznał gola! 0:1!

Benfica podrażniona golem dla United, próbuje odpowiedzieć. W 72 minucie Jonas postraszył De Geę, ale ten na raty zdołał obronić jego strzał.

W 79 minucie ładna akcja Martiala, który zmienił kontuzjowanego Rashforda. Francuz zwiódł Douglasa, wpadł w pole karne, ale nie zdołał pokonać Svilar

W 84 minucie piłka z rzutu rożnego trafia do Rubena Diasa, ten strzela z powietrza, ale nie trafia w bramkę. Było groźnie..

Czerwona kartka dla Benfiki. Luisao po brutalnym faulu na McTominay’u opuszcza boisku. Gospodarze ostatnie 3 minuty doliczone będą grali w dziesiątkę.

Manchester United zagrał dziś kolejne przyzwoite spotkanie. Znów ze świetniej strony pokazała się linia defensywna, która kolejny raz zagrała na zero z tyłu. Gol Rashforda po dużym błędzie bramkarza dał 3 komplet punktów w tej edycji Ligi Mistrzów.

BENFICA LIZBONA 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 65′ Rashford

Benfica:  Svilar, Douglas, Rúben Dias, Luisão (90+2′ czerwona kartka), Grimaldo, Fejsa, Filipe Augusto, Pizzi (59′ Źivković), Salvio (83′ Cervi), Diogo Gonçalves (69′ Jonas)

Man Utd: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelof, Blind, Matić, Herrera, Mata (84′ Lingard), Rashford (75′ Martial), Mkhitaryan, (90+1′ McTominay) Lukaku