Matić po meczu z Liverpoolem

matic2

Zdaniem Serba, to właśnie David De Gea zasługuje na największe pochwały, defensywny pomocnik chwalił również postawę defensywy Czerwonych Diabłów.

Nemanja, kto twoim zdaniem, wśród zawodników United, wypadł najlepiej?

– Cała defensywa zagrała bardzo dobre spotkanie, Liverpool miał problem z dojściem do stuprocentowej okazji. Jak już im się to udało, w pierwszej połowie, to świetnie interweniował David. Nie bez powodu określany jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, cieszę się, że gram z nim w jednym zespole, dobrze jest go mieć za plecami.

Zero z tyłu może cieszyć, ale jednak wykreowaliście za mało okazji do zdobycia bramki, zgodzisz się ze mną?

– Graliśmy na trudnym terenie, z Liverpoolem, w derbach Anglii. Tutaj nigdy nie można liczyć na łatwe i przyjemne zwycięstwo. Byliśmy dobrze zmotywowani i chcieliśmy to spotkanie wygrać. Niestety daliśmy się zdominować i musieliśmy skupić się na obronie. Takie mecze też się zdarzają. Mieliśmy dwie okazje, ja byłem bliski gola, szkoda, że to nie wpadło. Romelu też miał swoją szansę.

Czyli jesteś zadowolony z postawy drużyny w dzisiejszym meczu?

– Na pewno nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, ale nadal nie przegraliśmy, remis na Anfield jest zawsze dobrym wynikiem, zwłaszcza dziś, patrząc po przebiegu meczu. Zdarzało nam się grać lepsze mecze i przegrywać, zatem nie ma powodów do niepokoju. Skupiamy się już na następnych meczach.

Źródło:

MUTV

Dyskusja