Bailly: Nikt nie może być pewny miejsca w drużynie

628-390-bailly-5

Eric Bailly zapewnia, że u Jose Mourinho, nikt nie może być pewny swojego miejsca w drużynie, każdy musi walczyć o to by za tydzień pojawić się na murawie.

Bailly zagrał we wszystkich spotkaniach Premier League w tym sezonie, a Manchester United nie przegrał ani jednego z nich. Do tego tylko w jednym z nich stracił bramki. Postawa obrony powinna zatem w pełni zadowalać Jose Mourinho, a podstawowy kwartet defensorów powinien być spokojny o miejsce w składzie. Eric przekonuje jednak, że jest zupełnie na odwrót.

– Tak dobra forma cieszy nas, kibiców oraz oczywiście menedżera. Jednak to nie takie proste. Wszyscy tutaj walczą i czekają na swoją szansę. Victor i Chris też chcieliby grać w pierwszym składzie. My nie możemy sobie pozwolić nawet na chwilę przestoju, bo u Jose to oznacza utratę miejsca – powiedział Bailly.

– Łatwo mi mówić, gram w podstawowej jedenastce. Jednak nie gram za zasługi. Daję z siebie wszystko w każdym momencie. Pracuję na to, żeby drużyna nie traciła goli, co na razie nam się udaje. Ale kto wie, czy nagle nie przydarzy mi się jakiś błąd i nie wylecę ze składu? Niczego nie można być pewnym.

– Cały czas chcę się rozwijać, stawać się coraz lepszym. Chcę widzieć postępy i czuć, że nie stoję w miejscu. Dlatego muszę być zawsze w pełni skoncentrowany i skupiony na tym co robię. To dla młodego obrońcy jest najważniejsze, a pod wodzą Jose non stop się rozwijam. To dobrze rokuje na przyszłość – kończy Bailly.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja