“Zlatan nie powinien się śpieszyć z powrotem na do gry”

628-390-zlatan-7

Doktor Freddie Fu, który operował Zlatana Ibrahimovicia, przekonuje, że Szwed powinien spokojnie się wykurować i nie śpieszyć się z powrotem na murawę.

35-latek zerwał więzadła w kolanie w kwietniu, podczas spotkania z Anderlechtem. Przeszedł operację i aktualnie leczy się w obiektach treningowych United w Carrington.

Freddie Fu, chirurg rodem z Chin, przekonuje, że Zlatan powinien odpoczywać najdłużej jak tylko się da i nie śpieszyć się z powrotem bo może się to dla niego źle skończyć.

– Zlatan jest niesamowicie silny, rzadko spotykany przypadek. Jednak piłka nożna to sport, w którym łatwo o uraz, a jemu nikt nie będzie odpuszczał, tylko dlatego, że niedawno się wyleczył. Ibrahimović powinien odpoczywać i leczyć się co najmniej do końca roku – powiedział Freddie.

– Szybkie powroty piłkarzy zwykle kończą się odnowieniem urazu, a w przypadku Zlatana to skończyłoby jego karierę. Jeśli na spokojnie się podleczy, to jestem przekonany, że będzie grał dobrze, bo to przykład wielkiego profesjonalisty i pasjonata. Jestem przekonany, że pomoże United w drugiej części sezonu.

Zlatan Ibrahimović był w poprzednim sezonie najlepszym strzelcem drużyny z 28 golami. Po doznaniu urazu i wygaśnięciu jego kontraktu z Manchesterem United, przez miesiąc był wolnym zawodnikiem, ale w końcu ponownie związał się z Czerwonymi Diabłami, umową obowiązującą do końca obecnego sezonu.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja