Mourinho po pokonaniu Southampton

628-390-mourinho-15

Jose Mourinho przekonuje, że jest zadowolony ze swojej drużyny, ale przede wszystkim z wyniku i kolejnych 3 punktów, które określił nawet mianem “fantastycznych”.

Jose, zdobyliście dziś cenne trzy punkty.

– Cenne, zgadzam się. Trzy fantastyczne punkty. Tyle samo dostaliśmy za wygraną 4-0. Graliśmy na trudnym terenie, z dobrze broniącą drużyną. Jestem zadowolony.

Rywale byli dziś tacy wymagający, czy to twoja drużyna miała lekką zniżkę formy?

– Zmierzyliśmy się z mocną ekipą, z dobrymi piłkarzami. Było ciężko, w pierwszej połowie zdołaliśmy strzelić im bramkę, a oni nie byli zainteresowani ofensywą. W drugiej połowie to się zmieniło, zaczęli grać naprawdę bardzo dobrze, kasowali nasze akcje, nie mieli nic do stracenia i stworzyli sobie sytuacje, ale nasza defensywa nie zawiodła. Rywale walczyli o punkty, ale nie dali nam rady.

Jose, a twoja drużyna? Jesteś z niej zadowolony po tym spotkaniu?

– Zagraliśmy kolejny mecz na zero z tyłu, wygraliśmy 5 spotkanie w lidze. Do przerwy w pełni realizowaliśmy założenia taktyczne. W drugiej połowie mieliśmy dwie okazje na zabicie meczu, niestety się nie udało i do końca była nerwówka. Nie strzeliliśmy gola na 0:2, więc musieliśmy zacząć się bronić. Może nie wyglądało to dziś pięknie, ale mnie interesują punkty.

Źródło:

MUTV

Dyskusja