Lukaku daje zwycięstwo, Czerwone Diabły pokonały Southampton

lukaku-southampton

Manchester United pokonał na wyjeździe Southampton i zainkasował kolejne 3 punkty w tym sezonie Premier League. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Romelu Lukaku.

W 5 minucie pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, w wykonaniu Henrikha Mkhitaryana, ale Foster spokojnie złapał tę piłkę.

10 minuta, blisko gola dla gospodarzy. Złe zachowanie piłkarzy United przy rzucie rożnym, niefrasobliwe wybicie i piłka spada pod nogi Redmonda, ten jednak nie trafił w bramkę z okolic 10 metra.

GOL! 0:1! Romelu Lukaku nie przestaje strzelać! United na prowadzeniu! Świetne dośrodkowanie posłał Young, Lukaku wygrał pojedynek główkowy, Foster jakimś cudem to wybronił, ale dobitka Belga była już skuteczna!

Jak to nie wpadło?! Rashford bliski gola z rzutu wolnego! W 26 minucie Anglik uderzał z około 28 metrów, uderzył bardzo dobrze, ale piłka po jego strzale o milimetry minęła słupek!

Brutalny, ale przypadkowy faul Longa na Fellainim, Belg padł z okrzykiem bólu na ustach, Irlandczyk mocno zaatakował ścięgno pomocnika United, sędzia ukarał go żółtą kartką. Rozgrzewa się Herrera, nie wiadomo, czy nie potrzebna będzie zmiana.

„Setka” dla Southampton. W 50 minucie zamieszanie po rzucie rożnym, piłka dociera na 2 metr do Romeu, a ten… nie trafił czysto w piłkę, przez co nie trafił w bramkę! Blisko wyrównania!

Z narożnika pola karnego, w 57 minucie próbował Redmond, ale świetnie złapał to De Gea. Southampton zdecydowanie przycisnęło.

W 60 minucie główkował Long, ale nie trafił w bramkę.

62 minuta, kolejny strzał „Świętych”. tym razem Davies, ale nie trafił w bramkę.

Wreszcie sytuacja dla United, próbował Mkhitaryan, ale Foster świetnie interweniuje.

Pudło Herrery! W 79 minucie Lukaku świetnie wystawił piłkę na 13 metr Anderowi Herrerze, ten miał dużo czasu i miejsca, ale fatalnie uderzył i nie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W ostatniej minucie został wyrzucony na trybuny zostaje Jose Mourinho. Najprawdopodobniej z powodu narzekania na decyzje sędziowskie.

Manchester United zagrał dziś w miarę dobre spotkanie. Może ofensywa nie była dziś tak efektowna, ale świetna postawa drużyny w defensywie, dała jej kolejne czyste konto i kolejne 3 punkty.

SOUTHAMPTON 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 20′ Lukaku

Southampton:  Foster, Cedric (83′ Ward-Prowse), Yoshida, Hoedt, Bertrand, Romeu, Lemina, Tadić, Davis, Redmond, Long (83′ Austin)

Man Utd: De Gea – Valencia, Jones, Bailly, Young – Matić, Fellaini, Mata (63′ Herrera) – Mkhitaryan (75′ Smalling), Rashford (90+2′ Bind) – Lukaku