Image default
Wypowiedzi

Romelu Lukaku komentuje rasistowską przyśpiewkę fanów United

lukaku-manutd

Romelu Lukaku podziękował kibicom za doping i wsparcie, ale wezwał ich do zaprzestania śpiewania tej szanty, która znalazła się w ogniu krytyki, ze względu na swoją rasistowską treść.

Przyśpiewka nawiązywała do przyrodzenia Lukaku, które według fanów United jest ogromne, jak u wszystkich czarnoskórych ludzi. Grupa Kich It Out, która walczy z rasistowskimi zachowaniami, wyraziła oburzenie faktem, że przyśpiewka ta zawiera rasistowskie stereotypy. Oto treść oświadczenia jakie wydała:

” Skontaktowaliśmy się z Manchesterem United w sprawie rasistowskiej przyśpiewki ich fanów. Razem z Football Association będziemy pracować nad wyjaśnieniem zaistniałego incydentu. Jeśli okaże się on tym na co wygląda, wejdziemy na drogę prawną i sprawcy mogą się spodziewać poważnych sankcji. Rasistowskie stereotypy nigdzie nie będą tolerowane, nawet jeśli mają w jakiś sposób wspierać zawodnika”.

Romelu Lukaku skomentował to wszystko na swoim Twitterze:

” Czuję ogromne wsparcie ze strony fanów United, są wspaniali. Na pewno nie chcieli mnie urazić, wiem, że chcieli mi pomóc, dopingować mnie i doceniam to, ale odpuścimy sobie takie rzeczy. Wiem, że stać ich na kulturalny doping, którego również tu doświadczyłem”.

Paul Ince przekonuje, że jego zdaniem, przyśpiewka nie jest rasistowska i zapewnia, że sam Romelu Lukaku śmiałby się z tej szanty i nie przejąłby się nią zbytnio.

– Ja uważam, że ta przyśpiewka nie jest rasistowska. Myślę, że zaśpiewała to zorganizowana grupa kibiców, którzy dobrze się bawili i po prostu chcieli trochę pożartować. Nie sądzę, by Romelu czuł się urażony. Jeśli ta przyśpiewka dotyczyła by mnie to śmiałbym się z niej przed dłuższy czas. Naprawdę nie wiem o co to zamieszanie.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka