Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Zgoda na odejście Rooneya była łatwą decyzją

628-390-rooney-mourinho

Jose Mourinho powiedział, że zgoda Manchesteru United w kwestii odejścia Wayne’a Rooneya z Old Trafford była łatwą decyzją.

Zdaniem Portugalczyka, Rooney zasłużył na wolność i klub nie chciał sprzeciwiać się jego decyzji.

– Myślę, że to było łatwe. Gdy legenda decyduje, myślę, że trzeba zostawić to jemu. To łatwa decyzja, ponieważ nie ma się tu nad czym długo zastanawiać. Trzeba szanować decyzję piłkarza. Gdy zawodnik jest legendą, zasługuje na swobodę w wyborze.

Mimo transferu Rooneya na Goodison Park, drużyna prowadzona przez Ronalda Koemana, nie rozpoczęła bieżącego sezonu najlepiej i ma tylko 4 punkty po 4 kolejkach, podczas, gdy Manchester United jest liderem z 10 oczkami na koncie. Jose Mourinho jednak uważa, że dobry początek sezonu nie ma na razie wielkiego znaczenia, ponieważ wiele drużyn z czołówki ma niewielką stratę do Czerwonych Diabłów.

Mamy 10 punktów. Man City ma też 10 punktów. Chelsea ma dziewięć, Tottenham i Liverpool po siedem, więc co to za różnica? Jeden, dwa czy trzy punkty, to kwestia jednego czy dwóch weekendów. Te drużyny też mają menadżerów, którzy zdobywali tytuły. Nie wszyscy w Premier League, ale w innych krajach.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka