Image default
Wypowiedzi

Lukaku: Kiedy byłem dzieckiem, napastnicy United byli moimi idolami

lukaku-manutd2

Romelu Lukaku przyznaje, że napastnicy Manchesteru United, byli jego idolami z dzieciństwa i to właśnie oni byli dla niego inspiracją.

Belg wraz z podpisaniem kontraktu z klubem z Old Trafford, dostał koszulkę z numerem 9. Przed nim, nosiły go niejednokrotnie legendy Czerwonych Diabłów i sam Lukaku przyznaje, że to właśnie snajperzy United byli dla niego idolami i inspiracją.

– W dzieciństwie miałem kilku idoli, ale łączy ich jedno. Strzelali masę goli dla United. Andy Cole, Ruud van Nistelrooy, Dwight Yorke, ale najbardziej podziwiałem Wayne’a Rooneya – powiedział 24-latek w wywiadzie udzielonym manutd.com.

– Manchester United to największy klub na świecie. Zdawałem sobie z tego sprawę, gdy podpisywałem kontrakt. Wiedziałem z czym się mierzę. Nie mogłem jednak nie spróbować stawić czoła wyzwaniu, granie w takim klubie to dla mnie spełnienie marzeń. Od ponad roku wiedziałem o zainteresowaniu United. Udało mi się już trochę posmakować tego wyzwania, ale jeszcze bardzo długa droga przede mną.

Z wymienionych przez Lukaku napastników, 3 znajduje się w dwudziestce najlepszych strzelców w historii klubu. Prowadzi oczywiście Wayne Rooney, z 253 bramkami w 559 meczach. Van Nistelrooy zajmuje 11 miejsce, ze 150 golami w 219 spotkaniach. Andy Cole to miejsce 17, 121 goli w 275 meczach. Tym czwartym, dla którego brakło miejsca w pierwszej 20 to Dwight Yorke, z 66 golami w 155 występach.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka