Image default
Wypowiedzi

Lukaku: Chciałem grać dla Mourinho od 11 roku życia

lukaku-real

Romelu Lukaku wyjawił, że dołączając w tym sezonie do Manchesteru United i grając pod wodzą Jose Mourinho spełnił swoje marzenie z czasów dzieciństwa.

Mimo iż Belg był łączony z powrotem do Chelsea, ostatecznie zdecydował się na transfer na Old Trafford. Jak się okazało jednym z ważniejszych powodów była obecność Mourinho, pod którego wodzą Lukaku chciał grać, gdy był jeszcze dzieckiem.

– Chciałem grać pod jego wodzą, gdy miałem 11 lat. Gdy dostajesz kolejną szansę, nie możesz powiedzieć nie. Jestem wdzięczny za tę możliwość.

– On jest zawsze taki sam, to facet, który chce każdego dnia wszystkiego co najlepsze od swoich piłkarzy. Nie daje nam odpoczywać na boisku, zawsze chce byśmy walczyli na treningu i na boisku, co bardzo w nim lubię.

– Poza boiskiem to rodzinny facet, ktoś, kto Cie wysłucha. To też w nim lubię.

Napastnik Czerwonych Diabłów wie, że transfer do United niesie za sobą też spore oczekiwania.

– Wiem, że oczekiwania są bardzo duże. Byłem na to przygotowany, czekałem tylko aż nadarzy się okazja. To największy klub na Świecie. Wiedziałem na co się piszę, podpisując umowę z klubem. Chciałem podjąć to wyzwanie. Każdy jest głodny [sukcesów – przyp.red.], każdy tego chce. Atmosfera jest bardzo dobra, cieszę się, że tu jestem.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka