Image default
Wypowiedzi

Mata: Od razu poznaliśmy się na talencie Rashforda

628-390-rashford-mata-arsenal

Juan Mata wychwala swojego młodszego kolegę z zespołu, Marcusa Rashforda, przekonując, że może on wkrótce być jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Hiszpan przekonuje, że po pierwszym wspólnym treningu, wiedział, że Marucs ma „to coś”. Rashford sukcesywnie się rozwija, z każdym spotkaniem jest coraz lepszy, regularnie gra w pierwszym zespole United oraz w dorosłej reprezentacji.

Matę jednak kompletnie to nie dziwi, przekonuje, że on od początku wiedział, że talent Rashforda eksploduje w najbliższym czasie.

– Od początku wiedziałem, że ma „to coś”. Kiedy tylko pojawił się na treningu pierwszej drużyny, było widać, że przyszedł ktoś konkretny. Mimo swojego wieku grał jak weteran, niczego się bał. Świetnie się patrzy na jego rozwój – powiedział Mata w rozmowie z Soccerex Global Convention.

– Już teraz jest świetnym piłkarzem. Błyszczy zarówno pod względem fizycznym i kondycyjnym jak i technicznym. Jego gole i asysty dają zwycięstwa United i reprezentacji Anglii. Z każdym treningiem, meczem, jest coraz lepszy. W przyszłości będzie jednym z najlepszych zawodników na świecie, przyniesie sporo radości United i reprezentacji.

W podobnym stylu wypowiada się legenda Czerwonych Diabłów, Edwin van der Sar, aktualny prezes Ajaxu Amsterdam.

– Marcus jest niesamowicie szybki, technicznie też jest świetny, strzela gole, czego można chcieć więcej. Jest świetnym przykładem dla młodych, tak powinna wyglądać kariera obiecującego zawodnika – dodaje van der Sar.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka