Image default
Wypowiedzi

Matić: 6 klubów powalczy o mistrzostwo Premier League

matic2

Nemanja Matić przekonuje, że w tym sezonie, Manchester United będzie miał aż pięciu konkurentów w walce o mistrzostwo Premier League.

Środkowy pomocnik znajduje się aktualnie w Serbii, gdzie wraz ze swoją reprezentacją, przygotowuje się do starcia z Mołdawią, w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Rosji. Zapytany o wygranie przez United Premier League, po raz pierwszy od 5 lat, odpowiedział:

– Będzie ciężko w tym roku, o tytuł rywalizować będzie 5, albo nawet 6 zespołów. Każdy z nich ma równe szanse. Więc czeka nas trudne zadanie. Wiem jednak, że United to klub, który musi wygrać każdy mecz, każde rozgrywki. 

– Za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje. Liga Mistrzów jeszcze się nie zaczęła, a w niej też chcemy osiągnąć dobry wynik. Mieliśmy dobre losowanie, z każdą z ekip z naszej grupy możemy spokojnie powalczyć. Zobaczymy jak to się potoczy.

Matić przekonuje, że nie miał wielkich problemów z zamienieniem Chelsea na United. Po 3 i pół roku spędzonych na Stamford Bridge, Serb zamienił niebieską koszulkę na czerwoną i od razu wkomponował się do drużyny.

– Jestem teraz o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem. W wieku 29 lat nie masz już tak dużych problemów z adaptacją. Większość piłkarzy United znałem już od dłuższego czasu, grałem przeciwko nim wiele razy, więc miałem pojęcie jaka to może być drużyna.

– Oczywiście jakiś krótki proces adaptacji musiał nastąpić, ale drużyna bardzo mi go ułatwiła, są dla mnie bardzo mili, dosłownie od pierwszego dnia. To przełożyło się na murawę i mam nadzieję, że nadal będzie się przekładać – kończy Matić.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka