United pokonuje Leicester. Trzeci komplet punktów stał się faktem!

rashford-leicester

Manchester United w 3 kolejce Premier League pokonał 2-0 Leicester City, odnosząc przy tym już trzecią wygraną w sezonie. Bramki zdobyli Marcus Rashford i Marouane Fellaini.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły stale atakowały bramkę Leicester City, lecz akcje były mało konkretne. Najlepszą okazję miał Mata, który trafił do siatki, lecz przy dobitce po strzele Romelu Lukaku, Hiszpan był na pozycji spalonej. W pierwszych 45 minutach najaktywniejszy był jednak Paul Pogba, który oddał dwa groźne strzały z dystansu. Do przerwy utrzymał się wynik 0-0.

Już po kilku minutach drugiej części gry powinno być 1-0 dla United. Rzut karny po zagraniu ręką Danny’ego Simpsona, przed szansą stanął Romelu Lukaku, ale to Kasper Schmeichel wyszedł zwycięsko z pojedynku z Belgiem.

W 70 minucie stało się! 1-0 dla United. Rashford trafił z woleja i wyprowadził Czerwone Diabły na prowadzenie.

W 82 minucie Czerwone Diabły podwyższyły na 2-0. Podanie z lewej strony Jesse Lingarda i trącenie piłki przez Marouane Fellainiego, daje drugiego gola.

W 93 minucie Leicester przeprowadziło najgroźniejszą akcję w tym spotkaniu, znakomity rajd lewym skrzydłem Graya i Andy King strzela, lecz De Gei instynktownie obronił strzał zawodnika Leicester City.

Minutę później odpowiedź Romelu Lukaku, lecz Belgowi nie udało się pokonać Schmeichela. Po tej akcji sędzia Michael Oliver zakończył spotkanie. United odniosło 3 wygraną z rzędu w nowym sezonie.

MANCHESTER UNITED – LEICESTER CITY 2-0 (0-0)
Bramka: Rashford 70′, Fellaini 82′

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Jones, Blind, Matic, Pogba, Mata (Rashford 67′), Mkhitaryan (Fellaini 74′), Martial (Lingard 76′), Lukaku.

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan (c), Maguire, Fuchs, Mahrez, Ndidi, James, Albrighton (Gray 60′), Okazaki (King 60′), Vardy (Slimani 74′).