Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Zlatan musi zapracować na miejsce w składzie

628-390-zlatan-6

Jose Mourinho ostrzegł Zlatana Ibrahimovicia, że gdy ten wróci po wyleczeniu kontuzji, będzie musiał udowodnić, że jest najlepszym napastnikiem Manchesteru United, jeśli chce wychodzić do gry w pierwszym składzie.

35-latek, który w tym tygodniu podpisał nowy kontrakt z United, wciąż zmaga się z kontuzją zerwania więzadeł w kolanie i prawdopodobnie nie zagra do końca bieżącego roku. Menadżer Czerwonych Diabłów jednak już teraz dał do zrozumienia, że Szwed nie będzie automatycznym wyborem do pierwszego składu.

Zlatan mnie zna i wie, że gram piłkarzami, którzy uważam, że najbardziej pomogą drużynie. Zawsze tak robiłem. Jeśli więc wróci do gry i udowodni, że jest najlepszy, będzie grał. Jeśli inni nie dadzą mu szansy by to udowodnił… takie jest życie. Zawsze staram się być szczery z moimi piłkarzami i z drużyną. Może czasem, nie zawsze robię właściwe rzeczy, ale staram się – powiedział Mourinho.

Mój skład jest bez wątpienia lepszy. Mamy dodatkową opcję [po transferze Zlatana – przyp.red.]. Mamy dodatkowego napastnika i doświadczonego piłkarza. To kolejny gracz, który może grać na dziewiątce i dziesiątce, który może występować jako jeden z dwóch napastników.

– Mamy wiele meczów do rozegrania. Jeśli awansujemy dalej w Lidze Mistrzów i w jednym z pucharów, będziemy w sytuacji, w której nie dalibyśmy sobie rady tylko z Lukaku i Rashfordem, zwłaszcza, że gram obydwoma.

– Jeśli gram nimi obydwoma, prawdopodobnie w styczniu potrzebowałbym dodatkowego napastnika i musiałbym zapukać do Eda Woodwarda i poprosić o napastnika na drugą cześć sezonu. Teraz już nie muszę pukać do jego drzwi, bo mam jednego z najlepszych napastników na Świecie – dodał Jose.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka