Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Zlatan nie będzie gotowy na grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów

628-390-mourinho-zlatan

Jose Mourinho przekonuje, że nie ma szans na występ Zlatana Ibrahimovicia w meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mimo iż Szwed już teraz wygląda bardzo dobrze, to jednak Portugalczyk twierdzi, że jest na to za wcześnie.

– Nie sądzę, by Zlatan zagrał, w którymś z meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów. Raczej nie ma na to szans. Czy mamy dla niego wolne miejsce na liście zgłoszonych do rozgrywek? Oczywiście, że tak – powiedział Mourinho.

– Mam nadzieję, że zagramy w fazie pucharowej, a żeby to osiągnąć, to musimy skończyć na 1 lub 2 miejscu. Mamy klasowe drużyn w grupie, nikt nie podaruje nam tego awansu. Musimy go sami wywalczyć.

Trener Czerwonych Diabłów jest zadowolony z powrotu Zlatana Ibrahimovicia do drużyny, ale odmawia podania daty powrotu do zdrowia 35-latka.

– Nie myślę o tym. Nie pytałem go o to. Nie rozmawiam z zawodnikami o ich urazach. Nie rozmawiałem też ze sztabem medycznym. Ja tylko przyjmuję do wiadomości, że będę miał jednego zawodnika klasy światowej więcej. Zobaczycie, że Zlatan zrobi różnicę w drugiej części sezonu.

– Bardzo się cieszę, że wrócił. To pokazuje jego ambicję i klasę klubu. On mógł równie dobrze stwierdzić, że zrobił swoje, strzelił najwięcej goli w poprzednim sezonie, wygrał 3 trofea, teraz przyszła kontuzja to pora kończyć. Zlatan jednak taki nie jest. On wciąż jest zakochany w piłce i chce grać w nią na najwyższym poziomie. 

– Klub również zachował się wyśmienicie. Sprowadzili go rok temu, zaufali mu. On się odpłacił, strzelił 28 goli, na koniec doznał urazu. United mógł go po prostu porzucić i zostawić samopas, przecież stać by go było na leczenie tego urazu. Jednak od samego początku klub go wspierał, zaoferował leczenie i opiekę. Na takiego zawodnika warto poczekać. Cieszę się, że mogę pracować w klubie z takimi standardami oraz z takim profesjonalistą jak Zlatan – kończy Mourinho.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka