Image default
Wypowiedzi

Martial: Pogba może być najlepszym piłkarzem na świecie

pogba-martial-mkhitaryan

Anthony Martial jest przekonany, że Paul Pogba to najlepszy pomocnik na świecie, a już wkrótce może zakończyć dominację Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo i wygrać złotą piłkę.

Martial powiedział te słowa ponad miesiąc temu, kiedy to udzielił wywiadu dla MUTV, w ramach kręcenia dokumentu o Pogbie. Teraz, kiedy Paul zaliczył świetny start sezonu, Anthony ponownie przekonuje o jakości swojego klubowego kolegi.

– Paul jest niezwykle silny psychiczne. Niewielu znam zawodników, którzy są tak pewni siebie – powiedział Martial.

– On jest „szefem”, jest genialny technicznie,  z piłką potrafi zrobić wszystko, ma świetne parametry fizyczne. Jest chyba najlepszym pomocnikiem na świecie, a ma wszystko by zostać najlepszym piłkarzem w ogóle. Wciąż jest młody, ma więc czas, może cały czas się rozwijać i stawać coraz lepszym i lepszym. Codziennie widzę jego tytaniczną pracę. Jako osoba też jest świetny. Zawsze uśmiechnięty, zawsze ma coś miłego do powiedzenia, zawsze ma jakiś żart w zanadrzu. Dobrze mi się z nim pracuje, a jeszcze lepiej spędza czas poza boiskiem. Jeśli Paul się nie zmieni i nadal będzie tak pracował, to w przyszłości wygra złotą piłkę. Myślę, że to kwestia mniej więcej 5 lat.

24-letni Pogba wciąż ma większość swojej profesjonalnej kariery przed sobą, a Martial jest przekonany, że te najlepsze lata będzie miał w United.

– Chcemy wygrać jak najwięcej trofeów w barwach United i chcemy wygrać przyszłoroczny Mundial z Francją. Dlatego moją najbliższą piłkarską przyszłość wiążę z Paulem. Miejmy nadzieję, że przyniesiemy wiele radości fanom Man Utd, jak i naszym rodakom – kończy Martial

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka