Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Transfer Maticia nie może być wymówką dla Chelsea

matic

Jose Mourinho powiedział, że Antonio Conte nie powinien używać transferu Nemanji Maticia do Manchesteru United jako wymówki, przez którą nie miałby rywalizować w tym sezonie o mistrzostwo Premier League.

Londyńczycy sprzedali do United Maticia, a w jego miejsce sprowadzili Tiemoue Bakayako z AS Monaco, oraz są łączeni z transferem Danny’ego Drinkwatera z Leicester City. W przypadku finalizacji tego drugiego transferu, zdaniem Mourinho, Conte nie mógłby narzekać z powodu sprzedaży Serba.

Jeśli ludzie mówią, Chelsea straciła ważnego pomocnika [Maticia – przyp.red.], ale kupiła Bakayoko i przykładowo Drinkwatera, to w czym problem? Problem jest gdy sprzedajesz, a nie kupujesz. Gdy sprzedajesz, ale też kupujesz, nie ma problemu.

– Prawdopodobnie jesteś nawet silniejszy. Myślę, że każda z czołowych drużyn Premier League jest wystarczająco silna finansowo, że może rywalizować o wszystko. Mają bardzo dobre drużyny, bardzo dobrych piłkarzy i nie widzę powodu, by nie mieli walczyć o tytuł – powiedział Mourinho.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka