Image default
Wypowiedzi

Van Nistelrooy: Jestem pod wrażeniem rozwoju Rashforda

628-390-rashford-6

Legendarny napastnik United, Ruud van Nistelrooy, jest pod wrażeniem tego, jak szybko i efektownie rozwinął się Marcus Rashford.

19-latek zadebiutował w lutym 2016 roku, w meczu Ligi Europy z Midtjylland. Wszedł z ławki i zdobył 2 gole. W poprzednim sezonie był ważną postacią w drużynie Mourinho, zaliczył 53 występy, w których 11 razy trafił do siatki.

Ruud van Nistelrooy po raz pierwszy zobaczył Marcusa w 2015 roku, kiedy to w spotkaniu UEFA Youth League dwukrotnie pokonał bramkarza. Holender przekonuje, że już wtedy wiedział, że warto zapamiętać jego nazwisko.

– Po raz pierwszy widziałem go w meczu U-19, przeciwko PSV, kiedy zdobył 2 gole. Już wtedy był ogromnym talentem. Naprawdę imponuje mi to jak się rozwinął. 6 miesięcy po tym spotkaniu zagrał w Lidze Europy – powiedział w rozmowie z Manutd.com.

– Wszedł wtedy bez strachu, strzelił dwa gole. Szybko się uczy, już powoli można nazywać go doświadczonym zawodnikiem. To niesamowite jak szybko staje się kluczowym graczem United.

Jak na młodego zawodnika, którym wciąż jest Rashford, udało mu się już 73 razy wystąpić w koszulce United, dołożył do tego 18 bramek. Nistelrooy przekonuje, że jeśli nadal będzie się tak rozwijał, to może w przyszłości stanowić o sile Czerwonych Diabłów.

– Ma już za sobą debiut w reprezentacji, w każdym z tych debiutów coś strzelał. Teraz niech skupi się na każdym kolejnym spotkaniu. O jego rozwój jestem spokojny – kończy Holender.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka