Image default
Wypowiedzi

Gerrard: Chciałbym Maticia w Liverpoolu

matic

Po kapitalnym debiucie Nemanji Maticia w United, wszyscy rozpływają się nad Serbem. W tym gronie jest również Steven Gerrard, który przyznaje, że bardzo chętnie widziałby go w Liverpoolu.

29-latek został wykupiony z Londyńskiej Chelsea za 35 mln funtów, co samo w sobie wydaje się dobrą ceną, patrząc po tym co się dzieje na rynku piłkarskim. Po takim debiucie jaki zaliczył Matić, wygląda to na promocję.

Gerrard jest pod wrażeniem występu Serba, w wywiadzie udzielonym BT Sport, nie szczędził mu pochwał.

– Nie miałem wątpliwości, że Matić to bardzo dobry piłkarz, ale po jego ostatnim występie stwierdzam, że to czołówka defensywnych pomocników na świecie  – powiedział legendarny liverpoolczyk.

– Dziwi mnie, że Chelsea tak po prostu się go pozbyła. Szkoda, że nie wybrał Liverpoolu. Pasowałby u nas idealnie. Od dawna nie mieliśmy typowej szóstki. Henderson robi fantastyczną robotę, ale ja widzę go raczej w roli ósemki. Podobnie jak Can czy Wijnaldum. Wszyscy oni byliby lepszymi piłkarzami, gdyby mieli za sobą takiego Maticia.

– Nie chcę „tworzyć nagłówków” dla mediów, ale jestem wielkim fanem Maticia. United pokazał, że świetnie operuje na rynku transferowym. Serb będzie dokładnie tym, czego potrzebuje Mourinho – kończy Gerrard.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka