Image default
Wypowiedzi

Willian: Man Utd chciał mnie sprowadzić na Old Trafford

628-390-willian

Willian, aktualnie piłkarz Chelsea, przekonuje, że Manchester United rozmawiał z jego agentem, w sprawie sprowadzenia go na Old Trafford.

Skrzydłowy, który pod wodzą Mourinho, został wybrany klubowym zawodnikiem sezonu, ma za sobą ciężki rok. Udało mu się co prawda wygrać mistrzostwo, ale wypadł z podstawowej jedenastki, przegrywa rywalizację z Pedro i Hazardem.

Pomimo kilku plotek związanych z jego odejściem, Willian jednak postanowił zostać i walczyć o najwyższe cele z The Blues. W rozmowie z Goal.com, Brazylijczyk opowiada o swoich relacjach z Mourinho i rozmowach jego agenta z przedstawicielami Manchesteru United.

– Mój agent kilka razy rozmawiał z Man Utd. Do niczego jednak nie doszło, ponieważ Chelsea nie jest zainteresowana moim odejściem, a ja sam bardzo dobrze czuję się w tym klubie – powiedział Willian.

– Pracowałem z Mourinho, to mój przyjaciel. Bardzo mnie lubił, kiedy razem pracowaliśmy, z wzajemnością, jest świetnym trenerem i równym facetem.

Brazylijczyk został też poproszony o porównanie pracy Jose Mourinho z pracą Antonio Conte, jego obecnego menedżera.

– Każdy trener jest inny. Każdy trenuje po swojemu. Mourinho preferuje treningi z piłką, pracę nad posiadaniem piłki, mini gry treningowe. Conte zaś przeprowadza więcej treningów taktycznych i fizycznych. Jak mówiłem, każdy trenuje po swojemu. Obaj jednak wygrali już całą masę trofeów, więc nie można powiedzieć, że metoda, któregoś z nich jest zła. Obie są na najwyższym poziomie. Zarówno Antonio, jak i Jose, to świetni trenerzy i wspaniali ludzie.

Podobne artykuły

Cole: Wierzę, że Alexis zacznie grać na miarę swoich możliwości

Mateusz Motyka

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka